Trzy powody, dla których rozkładany stół to mebel idealny

0
216

Dla wielu rodzin stół w kuchni czy też jadalni jest najważniejszym meblem w domu. To właśnie przy nim domownicy spędzają wspólnie czas – spożywają posiłki, świętują, omawiają różne sprawy czy też integrują się przy grach planszowych. Bardzo praktycznym rozwiązaniem może okazać się rozkładany stół, który w ostatnich latach został nieco zapomniany. Sprawdź, dlaczego warto postawić właśnie na taki mebel.

Ułatwia organizację imprez rodzinnych w domu

Zmieszczenie wszystkich gości oraz zapewnienie im komfortu podczas wspólnego posiłku to nie lada wyzwanie dla organizatorów domowego przyjęcia urodzinowego, śniadania wielkanocnego czy też kolacji wigilijnej. Przeciętna rodzina nie potrzebuje na co dzień dużego stołu, zwłaszcza jeśli salon lub jadalnia mają stosunkowo niewielki metraż.

W sprawnej organizacji domowych imprez może przydać się rozkładany stół z umebluje.pl. Po rozsunięciu okrągłego lub prostokątnego stołu można zyskać metr bądź nawet dwa dodatkowe metry. W ten sposób każdy gość będzie miał wystarczająco miejsca, a na stole bez problemu zmieszczą się wszystkie potrawy.

Nie zajmuje dużo miejsca na co dzień

Współczesne rodziny często nie mogą pochwalić się bardzo dużym mieszkaniem, a trzech czy też czterech domowników nie potrzebuje na co dzień ogromnego stołu. Rozkładane meble do kuchni lub jadalni nie zajmują dużo miejsca. W ofercie sklepów można znaleźć nawet stoły o szerokości jednego metra, które po rozłożeniu będą miały blisko trzy metry przestrzeni dla potraw.

Rozkładany stół może sprawdzić się zwłaszcza w przypadku osób, które na co dzień nie gotują, jedzą obiad poza domem lub po prostu mieszkają same. Niewielki mebel zmieści się nawet w mniejszych pomieszczeniach i nie będzie zabierał przestrzeni niezbędnej np. do wykonywania ćwiczeń czy też zabawy z dzieckiem. Może także posłużyć jako miejsce do pracy, które szybko można zamienić w stół do wspólnych posiłków.

Rozmiar stołu można zmienić w kilka chwil

Ogromną zaletą nowoczesnych stołów rozkładanych jest możliwość zmiany rozmiaru stołu w dosłownie kilka minut. Producenci starają się ułatwić rozkładanie mebli, dlatego obecnie większość stołów jest wyposażona w mechanizm umożliwiający ekspresowe powiększenie mebla. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na mechanizm i upewnić się, że nie sprawia absolutnie żadnych problemów podczas rozkładania. Może to być istotne zwłaszcza w przypadku osób z mniejszą siłą w rękach.

Przeniesienie stołu nie jest trudne

Rozkładany stół nie musi stać jedynie w kuchni lub jadalni. W zależności od potrzeb domowników może sprawdzić się również w salonie, pokoju dziecka lub w ogrodzie. W przypadku dużych stołów jadalnianych w zasadzie nie ma możliwości przeniesienia mebla w kilka chwil do innego pomieszczenia. Rozkładany stół po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca i bez problemu zmieści się w drzwiach czy też węższym korytarzu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here