Szampon prostujący włosy

0
246

Bardzo duża liczba kobiet ma włosy falowane lub lekko puszące. Oczywiście większość z nich chciałaby zapanować nad fryzurą. Aby tego dokonać wybierają zabiegi kosmetyczne, takie jak prosta trwała, codzienne używanie prostownicy lub suszenie włosów na szczotce. Są to metody, które owszem, dają upragniony rezultat, jednak kosztem kondycji włosów, które stają się suche, łamliwe, a z czasem zaczynają wypadać. Warto więc postawić na rozwiązanie, które pomoże nam w codziennej pielęgnacji,a jednocześnie sprawi, że włosy będą lśniące, gładkie i proste.

Szampon prostujący włosy

To doskonały produkt, który sprawił, że wiele kobiet może cieszyć się prostymi włosami bez konieczności korzystania z zabiegów, które mogą włosy niszczyć. Zapewnia on proste, wygładzone, łatwe do ułożenia, lśniące i zdrowe włosy, a efekt utrzymuje się około 3 miesiące. Wiele szamponów prostujących zawiera w sobie jednocześnie pigmenty, które barwią włosy. Mamy więc dwie pieczenie na jednym ogniu. A jak działa taki szampon? Formuła każdego szamponu prostującego opiera się na keratynie, która jest naturalnym budulcem włosa. Podczas zabiegu wnika w głąb włosa, odżywia go i prostuje.

Jak wykonać zabieg szamponem prostującym?

Pierwszym krokiem jest zaopatrzenie się w plastikową miseczkę oraz rękawiczki, szampon będziemy nakładać rękoma. Dodatkowo należy mieć przygotowaną suszarkę oraz prostownicę. Pierwszym krokiem jest dokładne umycie włosów szamponem, który stosujemy do codziennej pielęgnacji i osuszenie ich ręcznikiem. Następnie nanosimy na włosy szampon prostujący i suszymy. Kolejnym krokiem jest wyprostowanie włosów przy pomocy prostownicy. Najlepsza temperatura podczas takiego zabiegu to około 230 stopni Celsjusza. W zestawie najczęściej dołączona jest odzywka, którą należy nanieść na wyprostowane włosy, a następnie ją spłukać, wysuszyć włosy i raz jeszcze wyprostować. Zabieg prostowania jest dosyć czasochłonny, jednak zdecydowanie zaoszczędzi nam czasu, który tracimy każdego dnia na prostowanie włosów prostownicą.

stylizara.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here