Stosowanie grejpfruta w walce z otyłością

0
266

Dieta grapefruitowa przetrwała najbardziej modne diety. Ludzie próbowali tego sposobu nawet w latach trzydziestych.
Fani twierdzą, że grejpfrut zawiera pewne enzymy, które po zjedzeniu przed innymi pokarmami pomagają spalić tłuszcz.
Dieta, która ma kilka odmian, trwa 10-12 dni i pomaga stracić wiele zbędnych kilogramów. Kluczem może być enzym zwany kinazą białkową aktywowaną AMP (AMPK), który wydaje się ulegać aktywacji przez związek organiczny w grejpfrutach zwany nootkatonem. Kiedy AMPK aktywuje się, zwiększa procesy energetyczne organizmu, takie jak np. pobieranie glukozy, co pomaga zwiększyć metabolizm. To z kolei może zachęcać do utraty wagi. AMPK jest generalnie aktywowany podczas ćwiczeń, aby pomóc mięśniom zużywać zmagazynowany cukier i tłuszcz na energię. Badanie na zwierzętach opublikowane w American Journal of Physiology-Endocrinology and Metabolism wykazało, jak długotrwałe przyjmowanie nootkatonu “znacząco zmniejszyło przyrost wagi ciała o wysokiej zawartości tłuszczu i wysokiej zawartości sacharozy, nagromadzenie tłuszczu w jamie brzusznej i rozwój hiperglikemii, hiperinsulinemii i hiperleptinemii. Badanie wykazało, że nie tylko nootkaton grejpfruta może pomóc w zapobieganiu otyłości, ale może również poprawić ogólną sprawność fizyczną.
Klasyczna dieta grejpfrutowa obejmuje ograniczanie cukru i węglowodanów (w tym ryżu, ziemniaków i makaronu), unikanie niektórych pokarmów, takich jak seler i biała cebula, spożywanie większej ilości produktów o wysokiej zawartości białka, tłuszczu i cholesterolu (takich jak jajka, wieprzowina i czerwone mięso), spożywanie soku grejpfrutowego przed lub podczas każdego posiłku. Na diecie należy także pić 8 szklanek wody i 1 filiżankę kawy dziennie.
Niektóre wersje diety grejpfrutowej są naprawdę surowe. Inne są dość elastyczne.
Badanie wykazało, że picie soku grejpfrutowego podczas jedzenia tłustych posiłków obniża wagę zjedzonego posiłku nawet o jedną piątą. Badania sugerują również, że grejpfrut może być tak samo dobry, jak leki na receptę. Wszystko potwierdza, że grejpfrut na odchudzanie jest niezwykle efektywnym sposobem.
Było kilka badań na temat grejpfrutów i odchudzania. U jednej osoby otyłej, która spożywała pół grejpfruta przed posiłkami przez 12 tygodni, straciła na wadze więcej niż ci, którzy nie spożywają ani nie piją produktów grejpfrutowych.
Grejpfruty mogą zakłócać niektóre leki na receptę, w tym statyny (leki na cholesterol) i niektóre leki na nadciśnienie. Zwiększają działanie tych leków i może powodować działania niepożądane kilka godzin przed i po zażyciu tych leków.
Jeśli masz dolegliwości zdrowotne, zapytaj lekarza, czy należy unikać spożywania grejpfruta lub picia jego soku.
Grejpfrut może być częścią zdrowej diety odchudzającej, ponieważ jest pożywny, nie ze względu na tajemnicze właściwości spalania tłuszczu. Jeśli jesteś miłośnikiem grejpfrutów, czerp korzyści z tych superbogatych owoców, ciesząc się porcją przed posiłkami. Pół grejpfruta lub szklanka soku grejpfrutowego przed posiłkami może pomóc w wypełnieniu żołądka, więc będziesz spożywać mniej kalorii podczas posiłków i potencjalnie schudniesz.

abczdrowia.com.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBłonnik a odchudzanie
Następny artykułFryzury ślubne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here