Sposób na kartki okolicznościowe

0
275

Papier jest jednym z podstawowych akcesoriów, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Jest nam potrzebny w wielu czynnościach zawodowych, jak i dla rozrywki. To na papierze wysokiej jakości muszą się znaleźć wszelkie nasze rachunki, dokumenty, czy notatki z pracy lub ze szkoły. Z papieru można jednak wykonywać także zabawne rzeczy, takie jak np. origami. Lubują się w tym głównie najmłodsi, ale może to sprawić satysfakcję także tym starszym. Papier jest także istotny, gdy przychodzi do większych okazji takich jak np. ślub, chrzciny, urodziny, święta Bożego Narodzenia, czy święta Wielkiej Nocy. Wtedy to należy dotrzeć do olbrzymiej ilości potencjalnych gości i przekazać kartki, które poinformują o wybranych okolicznościach, a także zadbać o zdjęcia, które są doskonałą formą wspomnienia o danym wydarzeniu.

Sposoby na zrobienie dobrych kartek okolicznościowych

Bardzo cennym przedsięwzięciem jest project life. To wykonywanie kartek okolicznościowych przy pomocy specjalnego arkuszu papierowego i przy użyciu specyficznej techniki. Powstał on jako jedna z form scrapbookingu. Podstawowymi elementami koniecznymi, aby wykonać poprawnie project life, są albumy, koszulki i specjalne karty. Ponadto, trzeba zadbać o posiadanie najbardziej podstawowych akcesoriów takich jak: klej, nożyczki, ołówek i gumka oraz oczywiście wspomniane zdjęcia, których akurat w tym procesie będziemy chcieli użyć. Żeby project life wypadł dobrze, warto mieć ze sobą także dobry cienkopis, którym opiszemy we właściwy sposób zdjęcia. Warto też zaopatrzyć się w dodatkowe ozdoby, które pozwolą zwiększyć efekt wizualny zdjęć znajdujących się w albumie. Większa ilość dodatków to także okazja, żeby zwiększyć własną kreatywność.

Gdzie kupić artykuły do tworzenia kartek okolicznościowych?

Żeby zaopatrzyć się w stosowne artykuły do tworzenia kartek okolicznościowych, należy odwiedzić odpowiedni sklep papierniczy. Warto rozejrzeć się, która z miejscówek w naszej okolicy oferuje papier najwyższej jakości – tzn. mający odpowiedni format, a także, czy producentem jest marka uznana na rynku. Ponadto, tam także znajdziemy klej, ołówek, czy gumkę – warto jednak pamiętać, że tego typu akcesoria powinny być też dostępne na półkach sklepów wielobranżowych. Zwłaszcza gdy zbliżamy się do początku roku szkolnego, tego typu artykuły lądują na półkach. Warto także dokładnie zapoznać się z technikami project life, aby być dobrze przygotowanym do tego procesu i żeby sprawiał on nam przyjemność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here