Sądeckie uzdrowiska. Muszyna

0
226

To znane uzdrowisko przyciąga korzystnym klimatem, bardzo dobrym zagospodarowaniem oraz malowniczą okolicą. Muszyna to jedna z najciekawszych miejscowości jakimi może się pochwalić Beskid Sądecki. Wypoczynek w tym miejscu to idealna propozycja dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie i chętnie wybierają się na górskie wycieczki. Jest to jednocześnie idealne miejsce na wczasy dla tych, którzy wolą się relaksować u stóp beskidzkich szczytów i cieszyć możliwością poznawania ciekawych zabytków. A obiektów, którym na terenie Muszyny warto poświęcić swój czas, jest sporo. Co warto zobaczyć w tym kurorcie?

Piękny rynek otoczony kamieniczkami przyciąga turystów, kuszą też ciekawe zabytki, dzięki którym można poznawać dzieje tej beskidzkiej miejscowości. Żydowski cmentarz, ruiny zamku, muzeum regionalne, w którym można zapoznać się z historią Muszyny – oto obiekty, które z pewnością warto zobaczyć w trakcie wycieczki po Muszynie. Kusi też okolica tego uzdrowiska. Turyści, którzy postanowią spędzić tu wczasy, będą mogli spędzać czas m. in. na zwiedzaniu drewnianych cerkwi łemkowskich. W okolicy Muszyny jest ich wiele, a wspólnie tworzą one wyjątkową grupę pamiątek po Łemkach –dawnych mieszkańców sądeckich wsi.

Muszyna to również ciekawa część uzdrowiskowa, na terenie której dominują nowoczesne sanatoria i duże ośrodki wypoczynkowe. Ta część Muszyny to przede wszystkim dobrze rozwinięta baza noclegowa, która w tak popularnym miejscu wypoczynku staje się sprawą wyjątkowo ważną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here