Rzęsy objętościowe

0
214

Rzęsy to jeden z największych atutów twarzy. Dzięki nim nasze spojrzenie nabiera wyrazu oraz potrafi hipnotyzować. Wiele z nas nie rusza się z domu bez podkreślenia ich maskarą. Pragniemy, by nasze rzęsy były gęste i długie – to sprawia, że optycznie powiększają oczy. Chcąc uzyskać pożądany efekt testujemy najróżniejsze tusze do rzęs, posługujemy się zalotką lub decydujemy się na zabieg kosmetyczny. Ale czy istnieje taka metoda przedłużania rzęs, która gwarantuje naturalny efekt? Cudownie byłoby budzić się co rano z pięknymi rzęsami, nie wyglądającymi na doklejone. Jeszcze lepiej byłoby, gdyby zabieg przedłużania nie wiązał się z obciążeniem naturalnych rzęs i ich późniejszym wypadaniem.
Na szczęście istnieje sposób, który sprawia, że rzęsy stają się gęste oraz wydłużone i nie cierpi na tym ich kondycja. To metoda objętościowa, dokonywana poprzez doklejanie kępek włosków. Do zagęszczenia stosuje się bardzo lekki materiał, który nie obciąża naturalnych rzęs. Są to najczęściej cienkie rzęsy z jedwabiu lub norki. Dzięki nim można dowolnie regulować efekt zagęszczenia, w zależności od tego, jakie spojrzenie pragniemy uzyskać. Posiadaczki jasnych, rzadkich rzęs będą zadowolone – ich rzęsy wreszcie staną się grube, pełniejsze i ciemniejsze, bez konieczności codziennego korzystania z drogiej maskary. Do metody objętościowej zaliczamy przedłużanie 2D, 3D, extreme, ultra light effect, million lashes effect, metodę piórkową oraz volume mix.
Przed wykonaniem zabiegu kosmetyczka dobiera indywidualnie kolor, gęstość, długość i stopień podkręcenia rzęs. Do przyczepienia kępek używa hipoalergicznego, przezroczystego kleju. Tradycyjnie nakleja się je naturalne rzęsy. Całość trwa od dwóch do trzech godzin. Druga metoda zwiększania objętości rzęs polega na nakładaniu na powieki specjalnej odżywki, która oddziałuje na naturalne rzęsy i dogłębnie je wzmacnia, przez co stają się dłuższe, pogrubione i przyciemnione. Specyfik aplikuje się na oczyszczonej skórze przy górnej oraz dolnej nasadzie linii rzęs. Ten sposób jest polecany alergikom i osobom noszącym szkła kontaktowe.
Kępki używane podczas tego zabiegu są znacznie lżejsze i bardziej sprężyste. Dzięki temu nie niszczą naszych naturalnych rzęs. Po zabiegu spojrzenie nabiera głębi, nie narażamy się na efekt sztucznych, doklejanych, drogeryjnych rzęs. Efekt utrzymuje się na powiece do dwóch miesięcy. Metoda objętościowa sprawdza się na górne i dolne rzęsy. Zagęszczenie dolnej linii rzęs jest uzupełnieniem pełnego wizerunku oka i trwa ok. 30 minut. Jak wygląda efekt końcowy tego zabiegu? Rzęsy są lekkie, delikatne, rozszerzone na środku, zwężające się ku końcowi, cienkie u podstawy. Nie dają po sobie poznać, że nie są darem od natury. Jeśli więc marzysz o delikatnej poprawie swojego wyglądu, metoda objętościowa może być idealna dla ciebie.

twojafanaberia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here