Rozmowa kwalifikacyjna- czy można się do niej przygotować?

0
250

Rozmowa kwalifikacyjna to trudne i stresujące doświadczenie. Nie tylko ze względu na fakt, iż poznamy całkiem nowych ludzi, którzy będą oceniać nasze możliwości- a poddanie się ocenie zawsze powoduje olbrzymie obawy. Oto na szali stoi nasza kariera! Biorąc pod uwagę fakt, ze nie sposób przewidzieć, jak potoczy się rozmowa- trudno przygotować się na każdą ewentualność. Jest jednak kilka elementów, o których warto pamiętać.
Przede wszystkim- warto zapoznać się przynajmniej pobieżnie z firmą i jej profilem działalności. Dzięki czemu będziemy mieli rozeznanie na temat naszych ewentualnych przyszłych obowiązków. Warto też zadać kilka pytań dotyczących przyszłych obowiązków i planów firmy na najbliższe lata- pokazuje to nasze zaangażowanie i daje do zrozumienia, że traktujemy firmę bardzo poważnie, a kariera w strukturze organizacji jest dla nas istotna.
Pamiętajmy też o podkreśleniu naszych dobrych stron- warto zastanowić się, jakie są nasze osiągniecia do tej pory, czy mamy się czym pochwalić. A jeśli odnieśliśmy już wymierne sukcesy, szczególnie na polu działalności naszego potencjalnego przyszłego pracodawcy- to warto to podkreślić. Pamiętaj o używaniu języka korzyści- dla pracodawcy nie jest istotne ile masz zrobionych kursów, czy fakultetów; istotne jest jakie posiadasz umiejętności i w jaki sposób pozwolą one poprawić sytuację w firmie. Na przykład- zamiast wymieniać swoich poprzednich pracodawców, warto przytoczyć kilka konkretnych szczegółów na temat projektu, który był twoim udziałem. Dzięki temu podkreślisz, że posiadasz autentyczne doświadczenie i umiejętności.

nowapolitologia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here