Rezerwat przyrody Goksøyrmyrane i ptasia wyspa Runde

0
284

Dla wielu turystów Norwegia to przede wszystkim skocznie narciarskie, zabytki związane z Wikingami oraz fiordy, które piękną scenerią mogą oczarować każdego. Warto jednak pamiętać, że wycieczki po tym kraju są świetnym rozwiązaniem i dla tych, których fascynuje przyroda. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie? Rezerwat przyrody Goksøyrmyrane i ptasia wyspa Runde to miejsca, które w trakcie przyrodniczej wycieczki z pewnością warto zobaczyć. Na czym polega ich fenomen?

Rezerwat przyrody Goksøyrmyrane i ptasia wyspa Runde to unikalne atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie. Wyspa Runde to jedno z tych miejsc, które cieszy się ogromnym uznaniem wśród ornitologów z całego świata. To właśnie tu można obserwować ptaki w pięknej scenerii, a wśród pojawiających się tu gatunków nie brak i takich ptaków, które stanowią wielką rzadkość. Jak wynika z dotychczasowych badań, w rejonie ptasiej wyspy pojawia się około 500 tysięcy ptaków morskich. Dla porównania w miejscu tym żyje „aż” 160 osób! Efekt? Wyspa ta zachwyca spokojem i kameralną atmosferą, dzięki czemu ornitolodzy z całego świata mogą tu bez przeszkód prowadzić swe obserwacje.

Rezerwat przyrody Goksøyrmyrane i ptasia wyspa Runde to bardzo ważne miejsca dla miłośników przyrody, nie są to jednak jedyne atrakcje, które warto zobaczyć w czasie wycieczki po tym kraju. Biura podróży, które zajmują się organizacją wypoczynku na terenie Norwegii, mogą nam przecież przedstawić bardzo długa listę przyrodniczych atrakcji, którymi ten kraj może oczarować nawet najbardziej wymagających turystów.

pomaranczowe.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here