Ranking deskorolek elektrycznych 2017 – Top 10 mini segway

0
414

Elektryczna deskorolka do dwuśladowy pojazd napędzany akumulatorem elektrycznym. Do niedawna jeszcze zupełnie nie znany, dziś zyskuje coraz większą popularność. Wiele osób traktuje ją jako ciekawszą i wygodniejszą alternatywę dla tradycyjnej deskorolki. I nic dziwnego. Przemieszczanie się z użyciem deskorolki z napędem jest względnie szybkie i wygodne. Gadżet ten pozwala na swobodne poruszanie się po mieście, a jeśli zostanie dobrze dobrany nawet i po nierównym terenie. Jak więc widać zastawianie deskorolki elektrycznej uzależnione jest od tego, jaki model się kupi. Jeśli jesteś ciekawy, jakie modele zdobywają pierwsze miejsca w rankingu deskorolek elektronicznych i jakie parametry wziąć pod uwagę kupując ten gadżet, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Spis treści

Polecane deskorolki elektryczne

Najlepsza deskorolka elektryczna do 800 PLN

Manta Smart Balance Board VIPER MSB001 6,5″

Najlepsza deskorolka elektryczna do 900 PLN

Skymaster Wheels 6,5″ Dual

Najlepsza deskorolka elektryczna do 1000 PLN

Quer Quer Cruiser 6,5″

Najlepsza deskorolka elektryczna do 1500 PLN

Kawasaki KX-PRO6,5A 6,5″

Najlepsza deskorolka elektryczna do 2000 PLN

Power Wheel Q9 Sport 8,26″

Jak działa i czym jest elektroniczna deskorolka?

Elektryczna deskorolka to pojazd, którym steruje się za pomocą balansu ciała. Na początku wiele osób może mieć duże problemy z zachowaniem równowagi podczas jazdy, a także podczas wchodzenia i schodzenia z deski. Stąd też, zanim zacznie się wyruszać deskorolką z napędem na długie wyprawy, warto poćwiczyć jazdę na niej.

Sterowanie deskorolką elektryczną odbywa się w bardzo intuicyjny sposób. Chcąc jechać do przodu, należy pochylić się w przód, jazda do tytułu oznacza odchylenie się w tył. Wykonywanie określonych ruchów stop pozwoli także na wykonanie obrotu nawet o 360 stopni. Na rynku dostępne są także modele, które pozwalają na sterowanie przy pomocy pilota lub smartfonu. Jak jednak pokazuje ranking deskorolek elektrycznych, takie rozwiązania przez użytkowników uważane są za mniej wygodne niż stresowanie z wykorzystaniem własnego ciała.

Jazda deskorolką wymaga wysiłku, ani też bardzo dobrej kondycji fizycznej. Z gadżetu może korzystać niemal każdy. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze od się sprawdza. Deskorolka najbardziej wydajna jest na płaskich powierzchniach, gdzie nie znajdziemy nierówności i wzniesień. Do wybierania się w dalekie podróże nie zachęca również fakt, że na jednym ładowaniu baterii można przejechać tylko określoną indywidualnie dla danego modelu liczbę kilometrów.

Deskorolka elektryczna – czy to bezpieczne?

Wiele osób przed zakupem deskorolki elektrycznej zastanawia się na, ile bezpieczny jest to sprzęt. W tym zakresie trudno znaleźć wiarygodna dopowiedz. Jak każdy sprzęt elektroniczny i pojazd, który jest nieodpowiednio używany, może ona prowadzić do wypadku. Najczęściej wypadki kończą się na posiniaczonych, ale mogą zdarzać się również złamania czy bardziej zaawansowane uszczerbki na zdrowiu. Pod tym względem deskorolka elektroniczna niczym nie odróżnia się od pozostałych sprzętów sportowych. Trzeba jednak zaznaczyć, że w przypadku odpowiedniego użytkowania gadżetu o wypadek raczej trudno. Jazda na deskorolce z napędem nie jest trudna i tylko nieznacznie różni się od tej na klasycznej desce.

Deskorolka elektryczna – czy warto ją kupić?

Nie ma co ukrywać, że deskorolka elektroniczna jest tanim gadżetem. Jej ceny oscylują w okolicach kilkuset złotych. Co więcej, wraz ze zwiększającym się zainteresowaniem tym sprzętem na rynku pojawiają się coraz to nowsze urządzenia z dodatkowymi funkcjonalnościami. W specjalistycznych sklepach można spotkać, chociażby deskorolki elektroniczne wyposażone w siedzenie, z łączem bluetooth czy sterowane za pomocą aplikacji. Szeroki wybór, jaki producenci dają klientowi, sprawia, że decyzja co do najlepszego modelu nie jest łatwa. Przed zakupem konieczne jest przeanalizowanie poszczególnych ofert i przypatrzenie się najważniejszym parametrem napędzanych elektrycznie deskorolek.

Gdzie kupić deskorolkę elektryczną?

Po deskorolkę elektryczną można udać się do sklepu sportowego lub tego ze sprzętem elektronicznym. Jednak ceny desek czołowych producentów, jak np. skymaster mogą odstraszyć niejednego klienta. Z wysokim kosztem zakupu deskorolki, przekraczającym nawet 1000 zł należy liczyć się szczególnie wtedy, gdy zamarzy się o modelu z wyższej półki i o dużych możliwościach. Osoby, które chcą tylko spróbować przejażdżki na tym elektronicznym pojeździe, na początek mogą zdecydować się na zakup tańszych nieoryginalnych deskorolek. O tym, czy w ogóle kupować elektroniczną deskorolkę, można też zdecydować po wcześniejszej przejażdżce na urządzaniu noszącym nazwę segway. Działa ono podobnie jak opisywane deskorolka. Jeśli jazda się spodoba, spokojnie można inwestować w deskę z napędem elektronicznym.

Dla kogo deskorolka elektroniczna?

Deskorolka elektroniczna jest gadżetem, z którego mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Nie zawsze musi być wykorzystywana tylko o zabawy i rozrywki. Coraz częściej na ulicach dużych miast spotyka się osoby, które deskorolkę elektroniczną traktują jako pojazd alternatywy dla roweru, hulajnogi czy klasycznej deski. Trzeba jednak zaznaczyć, że to, do jakich czynności będzie można wykorzystywać ten pojazd, zależy od tego, jaki model się wybierze. Nie ma jednego uniwersalnego, który spełniły wszystkie kryteria i oczekiwania. W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o podziale deskorolek elektronicznych. W jego ramach wyróżnia się te przeznaczone dla jazdy terenowej i dedykowane zaawansowanym użytkownikom, pojazdy dla dzieci, deskorolki elektroniczne z rączką, które zapewniają łatwą jazdę oraz z siedzeniem. Możliwość jest więc wiele, trzeba wybrać tylko tą odpowiednią dla siebie.

Najważniejsze parametry deskorolek elektrycznych

Przegląd deskorolek elektrycznych warto rozpocząć od porównania mocy silnika poszczególnych modeli. Należy pamiętać, że każda deskorolka posiada własny napęd, którym właśnie jest silnik. Najtańsze modele, które kosztują do 1500 zł, z reguły napędzane są silnikami o bardzo słabej mocy. Oznacza to, że podczas jazdy nie będzie można się rozpędzić ani znacząco przyspieszyć. Modele z wyższej półki są natomiast wyposażone w silniki, które pozwalają na jazdę nawet do 60 kilometrów na godzinę. Aby to jednak było możliwe, deskorolka powinna być wyposażona w napęd o mocy co najmniej 2000 watów. Chcąc kupić taki model, należy liczyć się z wydatkiem kilku tysięcy dolarów. Deskorolki elektryczne z silnikami o dużej mocy nie są jednak modelami polecanymi najmłodszym. Im szybsza maksymalna prędkość, tym większe ryzyko wypadku czy bolesnego upadku. Deskorolka elektryczna dla dzieci powinna być wolniejsza, a przy tym solidnie wykonana.

Deskorolki elektroniczne to nie tylko gadżety dla dzieci. Jeżdżąc na niej, równie dobrze bawić mogą się dorośli. Chcąc jednak kupić deskorolkę elektryczną dla dorosłego, koniecznie należy sprawdzić jej maksymalne obciążenia. Parametr ten podawany jest w specyfikacji technicznej urządzenia. Najlepszym rozwiązaniem jest wybrać model, który pozwoli na pozostawienie trochę zapasu wagowego. Dzięki temu bez problemu będzie można podróżować z plecakiem czy siatką z zakupami.

O ile maksymalnie obciążenie ma znaczenie tylko w przypadku deskorolek dla dorosłych, to kolejny parametr dotyczy już wszystkich użytkowników gadżetu. Przed zakupem sprzętu koniecznie trzeba zorientować się w sposobie jego jazdy. Z racji tego, że wypróbowanie urządzenia w sklepie może być trudne dużą pomocą w tym zakresie będą opinie faktycznych użytkowników oraz zestawienia i rankingi deskorolek elektrycznych. Trzeba jednak pamiętać, że zazwyczaj w przypadku tanich modeli sposób jazdy będzie przypominał ten, który zna się z tradycyjnych wrotek. Dobre deskorolki elektroniczne, które kosztują po paręset złotych, proponują o wiele większy komfort i wygodę. W sposobie jazdy przypominają te tradycyjne deskorolki, niewiele też się od nich różnią. Laik nie będzie nawet w stanie odróżnić, czy deskorolka jest elektryczna, czy klasyczna.

Istotnym parametrem deskorolek elektrycznych jest również rozmiar oraz rodzaj zastosowanych w niej kół. To one w dużej mierze przyczyniają się do komfortu jazdy. Koła odpowiadają też za to, po jakiej powierzchni można jeździć deskorolka. Podstawowe modele deskorolek wyposażone są w niskie koła, które pozwalają na jazdę jedynie po płaskich i równych powierzchnia. Może to oznaczać, że na desce trudno będzie się poruszać nawet po mieście. Elektroniczne deskorolki terenowe to te wyższej klasy. Wyposażone są one w wysokie zawieszenie oraz wysoki i agresywny bieżnik. Modele offroadowe pozwalają na jazdę po leśnych ścieżka czy innych wertepach.

Jeśli z deskorolki zamierzam się korzystać nie tylko w celach rozrywkowych, ale i ma ona stanowić jeden ze spodków transportu, dobrze jest uwzględnić przy jej zakupie również wagę. Poruszając się po mieście deskorolką elektroniczną, np. jadąc do pracy czy na zakupy, może się okazać, że w niektórych miejsca sprzęt będzie należało przenieść z powodu złej jakości nawierzchni. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się modele lekkie i aerodynamiczne.

W następnej kolejność przyszły posiadacz deskorolki elektrycznej powinien zwrócić uwagę na czas ładowania oraz pojemność akumulatorów. Od tego, jak są one duże, zależy, ile potrwa przejażdżka. Oczywiście najlepszą opcją jest wybranie jak najbardziej pojemnego akumulatora, wtedy jazda deskorolką może trwać nawet kilka godzin. W przypadku modeli niskobudżetowych na dalekie eskapady nie ma jednak co liczyć. Zazwyczaj zasięg takich deskorolek elektronicznych organiczny jest maksymalnie do 10 kilometrów. Z akumulatorami wiąże się też kwestia ich ładowania. Optymalnie jest, jeśli ładuje się on dość sprawnie i umożliwia szybkie przygotowanie deskorolki do użytku. Tu jednak występuje taka sama zależność jak w przypadku wyżej opisanych parametrów – im większa pojemność akumulatorów i szybszy czas ich ładowania, tym cena deskorolki elektrycznej jest wyższa.

Przy wyborze deskorolki elektronicznej dużą uwagę powinno zwrócić się także na jakość jej wykonania. Jest to szczególnie ważne, jeśli gadżet kupuje się dla dziecka. Deskorolka elektryczna dla dziecka powinna być przede wszystkim bezpieczna i stabilna. Dobrze, gdy jest wykonana z solidnej jakości materiałów. Aby je sprawdzić, trzeba dokładnie obejrzeć koła sprzętu oraz wyświetlacz. Jakość wykonania deskorolki dobrze jest porównać z ceną i zastanowić się, czy te dwa parametry ze sobą korespondują.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here