Ranking depilatorów. Top 10 najlepszych modeli

0
391

Depilator jest niewielkim urządzeniem, które sprawia, że niechcianego owłosienia można pozbyć się w domu. Dzięki zamontowanej w nim głowicy depilującej pozwala na wyrywanie włosków z cebulkami, a co za tym idzie, osłabienie ich i sprawiania, że będą odrastać o wiele wolniej. Trzeba jednak przyznać, że depilatory to urządzenia, które nie kojarzą się z największym komfortem użytkowania. Zazwyczaj większość pań postrzega ten proces jako nieprzyjemny i związany z dużym bólem. Tymczasem na rynku pojawiają się coraz nowsze modele depilatorów, które pozwala złagodzić ból towarzyszący przy depilacji. Sztuką jest tylko wybranie odpowiedniego rodzaju sprzętu. Zobacz, na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając to urządzenie oraz poznaj najpopularniejsze modele z rankingu depilatorów.

Spis treści

Polecane depilatory tradycyjne

Najlepszy depilator tradycyjny do 50 PLN

Remington SMOOTH&SILKY WPG4010C

Najlepszy depilator tradycyjny do 100 PLN

Philips HP6420/00

Najlepszy depilator tradycyjny do 150 PLN

Philips HP 6423/00

Najlepszy depilator tradycyjny do 200 PLN

Philips Satinelle BRE610/00

Najlepszy depilator tradycyjny do 250 PLN

Philips Satinelle Advanced BRE620/00

Najlepszy depilator tradycyjny do 300 PLN

Philips HP 6520

Najlepszy depilator tradycyjny do 350 PLN

Panasonic ES-ED92RP503

Najlepszy depilator tradycyjny do 400 PLN

Panasonic ES-ED96-S503

Najlepszy depilator tradycyjny do 500 PLN

Braun Silk-épil (9-961V)

Najlepszy depilator tradycyjny do 600 PLN

Remington i-Light Essential IPL6250

Polecane depilatory świetlne

Najlepszy depilator świetlny do 600 PLN

Babyliss G933E IPL

Najlepszy depilator świetlny do 700 PLN

Remington i-Light Essential IPL6250

Najlepszy depilator świetlny do 800 PLN

BaByliss Homelight G945E

Najlepszy depilator świetlny do 900 PLN

Philips Lumea SC1995/00

Najlepszy depilator świetlny do 1000 PLN

Remington iLIGHT IPL6780

Najlepszy depilator świetlny do 1250 PLN

Braun Silk-expert BD 5001 IPL

Najlepszy depilator świetlny do 1500 PLN

Braun IPL BD5009

Najlepszy depilator świetlny do 2000 PLN

Philips Lumea Prestige BRI950/00

Rodzaje depilatorów

Na rynku aktualnie możemy spotkać dwa podstawowe typy depilatorów. Jeden to depilator z głowicą z pęset, drugi z głowicą z dysków. Pierwszy rodzaj to urządzenia wyposażone w głowicę, na której umieszczone są pęsety. Rozmieszczone są one w dość znacznych odległościach, dzięki czemu bez problemu mogą depilować włoski słabe oraz rzadkie. W zależności od wybranego modelu na głowicy można znajdować się od 14 do 40 par pęset. Im jest ich więcej, tym depilowanie jest dokładniejsze oraz szybsze. Należy jednak pamiętać, że duża ilość pęset podrażnia skórę i nie jest wskazana do golenia tej skorej do podrażnień. Drugim rodzajami depilatorów są urządzania wyposażone w dyski. Dyski te mogą być ceramiczna lub metalowe. Jak wynika z rankingu depilatorów, większym zainteresowaniem cieszą się depilatory z dyskiem ceramiczny. Wynika to z tego, że nie powoduje on alergii oraz jest bezpieczniejszy dla skóry. Dyski metalowe, chociaż tańsze mogą powodować podrażnienia. Szukając dobrego depilatora, warto postawić na ten z głowicą z dysków, jest on dokładniejszy niż  głowicą z pęset. Warto również wspomnieć o najnowszej generacji depilatorów domowych, które pozwalają na zlikwidowanie owłosienie impulsem światła. W ich przypadku w domowym zaciszu można wykonać samodzielnie depilację laserową. Owłosienia pozbywa się za pomocą wiązki lasera, a cały proces jest bezpieczny i nie niesie żadnego ryzyka.

Głowica w depilatorze – jaką wybrać?

Oprócz wyboru rodzaju głowicy w depilatorze warto również zwrócić uwagę na jej funkcjonalności. Dobre depilatory posiadają głównie ruchomą lub specjalnie wyprofilowaną. Ułatwia ono galenie, które jest dokładniejsze. Depilator z wyprofilowaną głowicą umożliwiają między innymi golenie włosków wyrastających pod różnymi kątami. Dobrze też, jeśli głowice urządzenia można myć bezpośrednio pod bieżącą wodą. Sprawia to, że utrzymanie czystości urządzenia jest łatwiejsze.

Prędkość depilatora

Parametrem, który jest ważny przy wyborze depilatora, jest prędkość, jaką dysponuje urządzenie. Istotne jest, aby sprzęt posiadał regulację prędkości pracy głowicy. W podstawowych modelach zazwyczaj mamy do czynienia z regulacją dwupoziomową. Szybsze obroty pozwalają na dokładniejsze golenie, ale i powodują większy ból, a wolniejsze pozwalają uniknąć podrażnień na skórze.

Zasilanie depilatora

Niezwykle ważną rzeczą przy zakupie urządzeń elektrycznych w tym i depilatora jest rodzaj ich zasilania. To, jaki wybrać zależy od stylu życia i potrzeb właściciela sprzętu. Jeśli dużo się on przemieszcza oraz często znajduje się w miejscach poza dostępem do gniazdka elektrycznego, dobrym rozwiązaniem jest zakup depilatora akumulatorowego. Zasilanie to pozwala działać urządzeniu bez dostępu do gniazda. W przypadku zakupu takiego urządzenia pod uwagę należy wziąć jednak czas działania baterii. Zazwyczaj tanie depilatory działają na baterii kilka minut, może to być czas niewystarczający do przeprowadzania zabiegu, który przy depilacji nóg trwa ok. 30-40 minut. Jeśli depilatora będzie się używać głównie w domu, lepszym rozwiązaniem jest zakup lepszego modelu sieciowego, który działa po podłączeniu go do gniazdka elektronicznego. W sklepie można spotkać również depilatory mogące działać zarówno sieciowo, jak i akumulatorowo. Tego typu depilatory noszą nazwę combo.

Nakładki do depilatorów

Producenci dążą do tego, aby depilowanie nie kojarzyło się już z mało przyjemnym i bolesnym zabiegiem kosmetycznym. Chcą zminimalizować poczucie dyskomfortu, które mu towarzyszy wyposażają urządzenia w specjalne nakładki. Mają one zmierzać przede wszystkim zmniejszyć odczuwany ból. Popularnymi modelami w rankingu depilatorów są urządzenia wyposażone w funkcje depilacji na mokro. Zabieg przeprowadza się pod prysznicem lub w czasie kąpieli, dzięki czemu mniej boli. Taki zabieg dla własnego bezpieczeństwa można przeprowadzać tylko depilatorami wodoodpornymi. Oprócz tego depilatory często wyposażone są w:

  • nasadkę golącą – jej zadaniem jest przygotowanie ciała do depilacji; jest ona przeznaczona do usuwania włosków długich mierzących ponad 15 milimetra; producenci polecają wykorzystywać ją również do golenia miejsc wrażliwych, z których ciężko pozbyć się włosów standardową nakładką; depilator z nakładką golącą działa podobnie jak golarka elektryczna;
  • nasadka łagodząca – jest to plastikowa nakładka, która zakrywa część pęset znajdujących się w głowicy, dzięki temu ból odczuwany podczas zabiegu jest o wiele mniejszy; korzystając z niej,trzeba się jednak liczyć z tym, że ilość wyrywanych włosów będzie mniejsza;
  • nasadka chłodząca – jest to kolejna nasadka mająca zminimalizować ból towarzyszący depilacji; zakładając ją na urządzanie, można spodziewać się uczucia chłodu na depilowanej skórze;
  • rolki masujące – mają one zmniejszyć ból oraz poprawić komfort zabiegu poprzez masowanie skóry w jego trakcie;
  • nasadka do peelingu – rola tej nasadki jest zapobieganie wrastaniu włosków w skórę; zabieg nią wykonuje się już po zakończonej depilacji.

Warto również przyjrzeć się czy urządzenie oprócz nakładek uśmierzających ból dysponuje tymi pozwalającymi na pozbywanie się owłosienia z innych partii ciała niż nogi. Chcąc depilować tak wrażliwe miejsca, jak okolice bikini czy twarz najlepiej jest wyposażyć depilator w dodatkowe nakładki przeznaczone do tych części ciała. Pozwoli to nie tylko uniknąć bólu, ale także i podrażnień skórnych.

Budowa i ergonometria depilatora

Dobry depilator to nie tylko ten wyposażony w cały zestaw nakładek czy dodatkowe funkcjonalności, ale i urządzenie, które jest solidnie wykonane i którego da się łatwo trzymać. Dlatego też przed zakupem wybranego modelu warto sprawdzić, z jakich materiałów została stworzona obudowa. Zazwyczaj mamy do czynienia z depilatorami plastikowymi. Jednak najlepsze modele to te zbudowane z dobrej jakości plastiku, który nie pęka i trzeszczy przy użytkowaniu. Sama obudowa powinna mieć również ergonomiczny kształt. Powinien on umożliwiać swobodne trzymanie urządzenia w dłoni i operowanie nim. W rankingu depilatorów dominują przede wszystkim sprzęty o niezbyt wymyślnych kształtach, które  nie są kłopotliwe w czasie użytkowania.

Dodatkowe funkcje depilatorów

Depilatory często wyposażone są w dodatkowe funkcje. Warto na nie zwróci uwagę, ponieważ duża część z nich nie jest tylko fajnie brzmiącym gadżetem, ale pomocą w procesie pozbywania się włosków. Praktyczną funkcjonalnością będzie depilator wyposażony w podświetlenie. Pomoże on w dokładniej depilacji. Diody w niego wbudowane sprawiają, że bez problemu zauważy się nawet drobne włoski pozostające na skórze. Jeszcze dokładniejsze są wysokiej klasy depilatory posiadające mechanizm do unoszenia włosów tuż przed ich usunięciem.

Z racji tego, że proces depilacji trwa zazwyczaj kilkanaście minut (do ogolenia nóg zazwyczaj trzeba od 30 do 40 minut) dobrze jest się zorientować jaki hałas emituje kupowane urządzenie. Zazwyczaj depilatory są dość głośnymi urządzeniami. Jeśli chce się zredukować odgłosy ich pracy, należy szukać modelu posiadających funkcje silence – włącza ona głos i redukuje hałas.

Popularnością cieszą się również depilatory z nawiewem powietrza chłodzącego. Funkcja ta pozwala chłodzić skórę, a dzięki temu zminimalizować ból. Można ją wykorzystać jako wspomaganie wyżej opisanych nakładek.

Akcesoria do depilatorów

Producenci oferują również szereg akcesoriów, które można dokupić do depilatorów. Pierwszy z nich, z którym możemy się spotkać, jest głowica chłodząca. Jest to osobny pojemnik, w którym znajduje się specjalny płyn. Płyn ten należy schłodzić w lodówce lub zamrażarce na kilka godzin przed rozpoczęciem depilacji. Pojemnik podłącza się do urządzenia depilującego. Jego zadaniem jest schłodzenie depilowanej skóry, dzięki czemu odczuwany dyskomfort jest mniejszych. Podobne działanie ma rękawica chłodzącą. W jej przypadku chłodzenie nie następuje automatycznie, ale za samodzielnie należy masować skórę rękawicą z płynem. Sprawia to, że skóra staje się mniej wrażliwa na ból.

Czyszczenie i higiena

W przypadku depilatorów bardzo ważną rzeczą jest czyszczenie oraz zachowanie odpowiednich standardów higieny. Najprostsze w czyszczeniu są depilatory wodoodporne – ich głowice można myć bez przeszkód, nawet podczas depilacji. W przypadku modeli klasycznych dobrze jest sprawić, czy istnieje możliwość zdjęcia głowicy i umycia jej pod bieżącą wodą, znacznie ułatwi to cały proces dbania o urządzenia. Przydatnym gadżetem jest także pędzelek dodawany do zestawu depilującego. Pomaga on usuwać z głowicy zabrudzenia oraz włoski.

Ile kosztuje dobry depilator? Ranking depilatorów

Cena depilatora uzależniona jest przede wszystkim od sposobu jego depilacji. Na rynku można znaleźć tanie depilatory z głowicami z pęset, z które zapłacić trzeba ok. 200 zł, jak i o wiele droższa modele depilujące impulsem światła, których ceny dochodzą do 1000 złotych. Na średniej półce znajdują się modele z głowicą z dysków lub te, które na wyposażeniu posiadają zarówno główce dyskową, jak i z pęsetami. Za takie urządzenia trzeba zapłacić ok. 300-400 złotych. Jak więc widać rozrzut cenowy jest dość znaczny. Wynika to również z tego, że poszczególne modele wyposażone są w różne funkcjonalności. Osoby, które szukają dobrego depilatora w atrakcyjnej cenie, mogą sprawdzić zestawienie najpopularniejszych modeli opublikowane w rankingu depilatorów. Dzięki temu analiza rozlicznych modli i ich parametrów znacznie się skróci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here