Przesyłka kurierska pobraniowa – Czym jest, jak działa, czy można sprawdzić zawartość?

0
281

Przesyłki kurierskie w ostatnim czasie stały się coraz bardziej popularne. Wiele osób korzysta z usług kurierów zarówno przy robieniu zakupów przez internet czy wysyłaniu bliskim różnorodnego asortymentu. To sprawdzona, wygodna i bezpieczna forma otrzymywania i wysyłania przesyłek. Przesyłka kurierska pobraniowa – Czym jest, jak działa, czy można sprawdzić zawartość?

1. Przesyłka kurierska za pobraniem – co to takiego?

Zwana także inaczej – przesyłka kurierska pobraniowa to bardzo popularny obecnie rodzaj przesyłek, z których chętnie korzystają Polacy. Robiąc zakupy przez internet i wybierając tą formę dostawy, mamy możliwość nie tylko otrzymania paczki bardzo szybko – zazwyczaj jej podróż do miejsca docelowego trwa 1 dzień. To jeszcze płatność wykonujemy przy dostarczeniu jej do naszych rąk. I tu firmy kurierskie wychodzą klientom na przeciw oferując nie tylko płatność gotówkową, ale i także można coraz częściej płacić kartą u kuriera.

2. Jak działają takie przesyłki?

Robiąc zakupy przez internet, często na etapie dostawy mamy możliwość wyboru różnych form dostawy. Przesyłka kurierska pobraniowa występuje w 90% sklepach. Klienci chętnie ją wybierają, gdyż jest to bardzo szybka forma dostawy oraz niezwykle bezpieczna. Dzięki niej płacimy za towar w momencie jego otrzymania. Wiele firm kurierskich ma również możliwość opcji sprawdzenia zawartości za dodatkową opłatą. Chętnie korzystają z tego osoby, które zamawiają drogocenne rzeczy lub bardzo delikatne. Wybierając możliwość otwarcia przesyłki przy kurierze – sprawdzić jej zawartość, gdy ta trafia do naszych drzwi. W chwili, gdy “środek” paczki jest uszkodzony lub towar niezgodny z opisem – przy kurierze sporządzany jest protokół.

3. Czy warto wybierać taką dostawę?

Zdecydowanie tak. Firmy kurierskie bardzo dobrze się rozwijają i prężnie działają w różnych miejscach Polski. Dostawa w takiej formie jest szybka i bezpieczna, a możliwość płatności za pobraniem – niezwykle wygodna dla samych klientów. Mamy pewność, iż nie zostaniemy oszukani przez sklep.

Jak wynika z powyższego, gdy mamy wątpliwości co do wiarygodności sklepów internetowych lub po prostu dla własnego bezpieczeństwa warto decydować się na opcję przesyłek kurierskich za pobraniem. Korzysta z nich coraz więcej klientów indywidualnych, firm oraz przedsiębiorstw. Należy również pamiętać, iż do kosztów towaru zawsze należy doliczyć koszt przesyłki paczki. Często sklepy internetowe również za możliwość wybrania opcji płatności za pobraniem dolicza około 3 lub 5 zł do wartości całego zamówienia.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here