Prowadzenie kwiaciarni.

0
242

Czy biznes florystyczny jest dochodowy? Czy na kwiatach w dzisiejszych czasach można zarobić? Takie pytania raz po raz zadają nam często osoby podejmujące się kursów florystycznych, bardzo popularnych w ostatnim czasie. Ukończenie kursu florystycznego daje nowe szanse na rynku pracy. Korzystają z niego zarówno mężczyźni jak i kobiety. Po otrzymaniu certyfikatu mogą szukać pracy w kwiaciarni u kogoś lub założyć własny, konkurencyjny biznes. Tak jak prowadzenie każdego przedsiębiorstwa – działanie na polu florystyki niesie ze sobą wiele wyzwań. Trzeba lubić kontakt z roślinami i nie zrażać się zbyt intensywnym zapachem kwiatów, kojarzącym się z cmentarzem. Wykwalifikowany pracownik kwiaciarni musi mieć także szeroko rozwinięty zmysł estetyczny, aby jego propozycje bukietów trafiały w gusta chętnych do zakupu klientów. Wyczucie stylu także jest ważne. Inne wiązanki wykonuje się na ślub, a inne na ostatnie pożegnanie kogoś bliskiego. Fachowy florysta będzie potrafił dostrzec różnice w wielu niuansach.
Inwestowanie w różne gatunki kwiatów
Także działać będzie na korzyść działalności florystycznej. Im więcej bogatych gatunków kwiatów – tym lepiej dla punktu sprzedaży, ponieważ bukiety stamtąd wychodzące będą piękne, unikalne i jedyne w swoim rodzaju. Przedsiębiorczy florysta prowadzący własną działalność gospodarczą nie może ograniczać się jedynie do tulipanów i róż. Tyle jest kwiatów w polskich ogrodach i na plantacjach, że warto wykorzystać je wszystkie! Drugą sprawą będzie poszerzanie własnych zdolności oraz kwalifikacji. Branie udziału w szkoleniach poszerzy horyzonty wyobraźni. Dziś smutne bukiety są już tylko historią. Obecnie kompozycje i wiązanki kwiatowe bardziej przypominają wyszukane, mini rzeźby, o szerokich walorach artystycznych i kompozycyjnych. Są to małe, florystyczne dzieła sztuki, od których trudno oderwać wzrok. Do ich stworzenia wykorzystuje się nie tylko naturalne kwiaty, ale także elementy szlachetne w postaci substancji czy elementów decoupage. To zawsze robi wrażenie na odbiorcach!
Kwiaty na każdą okazję
Na kwiatach naprawdę można zarobić, ponieważ każda okazja jest dobra, by osobie najbliższej wręczyć pomysłowo i nieszablonowo zaprojektowany bukiet. Dobry florysta w skali miesiąca jest w stanie zarobić nawet kilka tysięcy złotych. Jeśli jest prawdziwym pasjonatem, z pewnością nie czuje przepracowania, bo działania z użyciem kwiatów to dla niego prawdziwa przyjemność. Żeby było zabawniej, na rynku pojawia się zdecydowanie więcej florystów, niż florystek. Panowie pokochali ten zawód!

flashbook.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUlgi w biznesie.
Następny artykułDziałka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here