Praca w Lublinie

0
125

Lublin to miasto o dobrej opinii. Stolica województwa lubelskiego, miasto znane, znajduje się tam Lubelski Park Naukowo-Technologiczny, dziewiąte co do wielkości miasto w Polsce. Oczywistą rzeczą jest to, że w tak dużym mieście znajduje się bardzo wiele prac do podjęcia. Wiele osób myśli nad przeprowadzką do Lublina, właśnie w celu podjęcia tam pracy. Czy jednak jest to opłacalne? Czy opłacalna byłaby przeprowadzka do Lublina w celach zarobkowych? Jak w ogóle wygląda rynek pracy w Lublinie? W jakiej branży znajdziesz zatrudnienie od ręki w Lublinie? Odpowiedzi na te pytania wcale nie są takie skomplikowane.

Zacząć można od tego, jak wygląda rynek pracy w Lublinie. Warto wspomnieć, że Lublin ma status giganta w branży BPO ( Business process outsourcing ), naturalne jest więc to, że przeważają tam centra finansowe. W mieście stawia się także na rozwój technologii – przyczynia się do tego wcześniej wspomniany Lubelski Park Naukowo-Technologiczny. Pamiętajmy również o tym, że Lubelszczyzna jest regionem w którym dominuje rolnictwo, które w Stolicy województwa Lubuskiego również jest godnie reprezentowane.

Sprawdź też: http://bilgoraj.com.pl/w-tych-zawodach-znajdziesz-zatrudnienie-kogo-szukaja-pracodawcy-w-lublinie,,3,11,11,1,28662,n.html

Według Urzędu Statystycznego w Lublinie, w czerwcu 2021 r. przeciętne wynagrodzenie w Lublinie wynosiło około 5136 zł. Także nie jest to zły wynik.

Jak wygląda w Lublinie sytuacja z bezrobociem?

Nie wygląda ona tak źle, zgodnie z danymi GUS stopa bezrobocia w Lublinie w 2021 roku wynosiła 5,6%.

Jak w Lublinie wygląda sytuacja z pracą? W jakiej branży znajdziesz zatrudnienie od ręki w Lublinie?

W Lublinie po pandemii zdecydowanie wzrosło zapotrzebowanie na pracowników w branży budowlanej. Wiele przedsiębiorstw w Lublinie oferuje pracownikom darmowe kursy i szkolenia, w zamian za przepracowanie określonej liczby czasu w firmie od ukończenia kursu. W stolicy województwa lubuskiego brakuje również pracowników w takich zawodach jak spawacz, kierowca autobusu czy księgowy.

Dużym powodzeniem w Lublinie cieszy się również praca zdalna jako programista. Najczęstsze oferty pracy w Lublinie jakie możemy znaleźć nie różnią się zbytnio od najczęstszych ofert innych miast. Jeśli nie mamy wyższego wykształcenia, z pewnością znajdziemy w Lublinie pracę na takim stanowisku jak kasjer, kasjerka. Jeśli jednak mamy wyższe wykształcenie, nie musimy długo szukać ofert stanowiska w branży IT.

Zakładom przemysłowym w Lublinie również brakuje pracowników, także dogodną pracę znaleźć można też na takich stanowiskach jak krawiec, pracownik obróbki odzieży, magazynier, lub najzwyczajniejszy w świecie pracownik fizyczny. Podobnie wygląda sytuacja z branża budowlaną. W tej branży brakuje murarzy, tynkarzy, betoniarzy, tynkarzy, zbrojarzy, pracowników do spraw budownictwa drogowego jak i kierowników budowy, inżynierów i techników budownictwa.

Jak więc dobrze widać, w Lublinie bez problemu znajdziemy pracę. Przeprowadzka tam w celach zarobkowych na prawdę nie jest głupim pomysłem. Zwłaszcza, że nie musimy mieć wyższego wykształcenia aby znaleźć w Lublinie pracę w trybie natychmiastowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here