Praca w księgowości – Wszystko co musisz wiedzieć o pracy księgowej

0
161

Poszukujesz idealnej dla siebie pracy? Może interesujesz się papierkową robotą? Jeżeli tak właśnie jest, z pewnością zainteresuje Cię księgowość. Jest to dosyć przyjemna, lecz wymagająca praca, w której można zarobić niemałe pieniądze. W tym artykule opiszę między innymi: czym zajmuje się księgowa, jak wygląda jej praca, przybliżę ogólne spojrzenie na ten temat, a na koniec, po omówieniu wszystkich ważnych rzeczy polecę stronę, na której można całkowicie za darmo założyć konto oraz złożyć podanie o zatrudnienie w księgowości, albo w innej swojej wymarzonej pracy. Naszym punktem docelowym na teraz jest tylko i wyłącznie księgowość. Więc bez zbędnego przedłużania tego wstępu, pozwolę sobie przejść do szczegółów tematu.

Czym jest księgowość?

Księgowość jest elementem rachunkowości, stanowi jej rejestracyjną część. Polega głównie na matematyce, przeliczaniu, spisywaniu konkretnych, specjalnych formułek. Wszystko to dotyczy majątku, ujęcia ilościowego, zdarzeniach gospodarczych i rzeczach tym podobnych. Zatem Jak wygląda praca księgowej? Czy jest ona porywająca jak inne prace? Szczerze odpowiadając na to pytanie, praca księgowej może być nudna i monotonna, lecz bardzo dobrze płatna. Przeciętnie, księgowa zarabia 5.500zł brutto miesięcznie, jednak nie oznacza to, że nie można zarabiać więcej! Najwybitniejsi księgowi zarabiają nawet ponad 6 tysięcy brutto miesięcznie. Wszystko zależy od nas samych, od naszych możliwości, chęci, gotowości psychicznej i poświęcenia, bo trzeba przyznać, jak już wcześniej wspomniałam, że jest to wymagający zawód. W skrócie polega on na tym, że siedzi się przy biurku, liczy i wypełnia papierkową robotę.

Jakie trzeba mieć umiejętności i na jakie studia się wybrać, aby w przyszłości pracować jako księgowy?

Przede wszystkim od przyszłego pracownika oczekuję się dobrego wykształcenia, odpowiedzialności, punktualności, umiejętności komunikowania się z ludźmi w grupie oraz odporności na stres. Chociaż prawie każda praca w naszych czasach ma takie wymagania, księgowość różni się tym, że trzeba również mieć umiejętności z szeregu księgowego, które z pewnością będą przyciągać większą uwagę potencjalnego pracodawcy. Do takich umiejętności zalicza się: efektywną organizację pracy, radzenie sobie z problemami i komunikatywność. Odnośnie do tego, na jakie studia trzeba się wybrać, aby móc pracować jako księgowy, są to przede wszystkim studia z wydziału rachunkowości i finanse. Aby móc kwalifikować się do pracy, trzeba ukończyć ich wyższy stopień.

Wiele ofert pracy w księgowości jest dostępnych na portalu https://www.gowork.pl/praca/ksiegowa;st. GoWork.pl jest to strona, na której można zaaplikować do swojej wymarzonej pracy. Podanie można złożyć nawet online! Wszystkie dane potrzebne do aplikowania są chronione, co napisane jest w regulaminie strony. Witryna jest dopracowana, sprawdzona i używana przez wielu ludzi. Serdecznie polecam na własne oczy odwiedzić stronę i samemu się przekonać o jej działalności. Jestem pewna, że się nie zawiedziecie. Strona ma pozytywne komentarze oraz oferuje dużo więcej niż tylko zakres księgowości. Może strona ta będzie idealna właśnie dla Ciebie?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here