Pielęgnacja włosów krok po kroku

0
291

Na kondycję oraz wygląd włosów ma wpływ wiele czynników – przez diet, stan zdrowia, stres, na pielęgnacji kończąc. Stosowanie odpowiednich kosmetyków, właściwe czesanie, ochrona przed zniszczeniami oraz regularne wizyty u fryzjera sprawią, że fryzura będzie zdrowa, lśniąca i miękka. Oto cztery najważniejsze kroki w pielęgnacji włosów.

Krok pierwszy – regularne podcinanie końcówek

Wiele kobiet, które chcą zapuścić długie i piękne włosy, unikają ich podcinania. To duży błąd, ponieważ nawet najlepsze kosmetyki nie zregenerują zniszczonych końcówek. Co gorsza, rzadkie odwiedzanie salonów fryzjerskich może doprowadzić do tego, że uszkodzenia zaczną się pogłębiać i w pewnym momencie sięgną nawet połowy włosów. Podcięte włosy, nawet jeśli są nieco krótsze, wyglądają dużo zdrowiej i estetyczniej. Wizyta u fryzjera powinna odbywać się co najmniej raz na 4-6 miesięcy lub wtedy, kiedy rozdwojone końcówki zaczynają być widoczne.

Krok drugi – właściwe czesanie

Niewiele osób przykłada wagę do tego, czym czesze włosy, jednak dobór właściwej szczotki lub grzebienia jest niezwykle istotny. W przypadku gęstych oraz grubych włosów sprawdzą się szczotki o szerokim rozstawie kępek i z długim włosiem, cienkie zaś powinny być traktowane tymi z wąskimi kępkami oraz włosiem krótkim. Rozczesywanie włosów należy rozpoczynać od końcówek, a następnie przesuwać się ku górze.

Krok trzeci – dokładne oczyszczanie

Szampony często traktowane są po macoszemu, ponieważ wydaje się, że ich jedyną funkcją jest oczyszczanie skalpu. To powszechny błąd. Dobieranie szamponu bez analizy jego składu może przynieść więcej szkody niż pożytku. Zawarte w nim składniki aktywne mogą nie odpowiadać porowatości włosów, uczulać wrażliwą skórę głowy, wywoływać łupież czy utrudniać stylizację fryzury. Szampon należy dobierać pod kątem potrzeb włosów – ich rodzaju, stopnia zniszczenia czy grubości. Kosmetyk przeznaczony do włosów suchych i zniszczonych może obciążyć cienkie i pozbawione objętości kosmyki, które staną się jeszcze bardziej przyklapnięte.

Krok czwarty – odżywianie

Podobnie jak w przypadku szamponów, odżywki i maski należy wybierać pod kątem potrzeb oraz kondycji włosów. To ważny etap pielęgnacji – kosmetyki te nawilżają, odżywiają i upiększają całą fryzurę. Kosmyki suche i zniszczone potrzebują produktów, które je wzmocnią, takich jak maska kokosowa do włosów lub innych z dodatkiem emolientów oraz protein. Maska kokosowa do włosów zawiera mleko kokosowe, które znane jest z właściwości odżywczych oraz zmiękczających. Co ważne, maska kokosowa do włosów firmy Garnier, nie musi być pozostawiona na włosach przez kilkadziesiąt minut – wystarczy wtarcie jej w końcówki, aby zabezpieczyć pasma w ciągu dnia. Na włosy z tendencją do przetłuszczania się dobrze działają odżywki z zawartością wyciągów roślinnych, np. szałwiowa, pokrzywowa, miętowa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here