Ozdobne drzewka

0
307

Ozdobne drzewka w ogródku. Na wiosnę zachwycają pięknymi kwiatami, a jesienią wyróżniają ogród paletą barw. Drzewka ozdobne królują w wielu ogrodach, sprawiając przyjemność właścicielom oraz sąsiadom. Nie sposób przejść obojętnie obok miejsca, w którym przyroda emanuje swym pięknem. Tak jak inne rośliny, drzewka ozdobne do ogrodu również wymagają opieki i pielęgnacji, mają swoje specyficzne potrzeby dotyczące gleby, nawożenia, nawodnienia i innych czynników, wpływających na prawidłowy rozwój rośliny. Te wyznaczniki są różne dla każdego gatunku, zatem warto zapoznać się z  ich wymogami i dobrać odpowiednie drzewko dostosowane do własnych upodobań.

Większość sklepów ogrodniczych,czy szkółek oferuje Państwu duży wybór starannie wyselekcjonowanych sadzonek drzewek ozdobnych, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą. Drzewa stanowią ważny elementem każdego krajobrazu, potrafią oddziaływać relaksacyjnie i kojąco. Drzewa spełniają funkcję ścian, służą jako tło dla innych roślin, skupiają uwagę, podobnie jak masywne wielkie rzeźby. Skutecznie zasłonią każdy niepożądany widok i stworzą rodzaj prywatności. Iglaki zapewniają całoroczną zieleń, warto również poświęcić uwagę dla drzew, które zrzucają swe liście na zimę. Kluczowe kwestie właściwego doboru drzew to ich rozmiar, kształt korony, informacja na temat czy jest to roślina zimozielona, zrzucająca liście może kwitnąca dowiecie się państwo u sprzedawcy.

Drzewa ozdobne doskonale sprawdzają się jako pionowe elementy ogrodu, stanowią punkty przyciągające uwagę. Uwzględniając przy aranżacji ogrodu drzewo posiadające bardzo charakterystyczną cechę  np. ciekawą strukturę i barwę kory, jak wiśnia piłkowana, będziemy mieć pewność, że stanie się punktem przyciągającym wzrok. Dzięki temu możemy odwrócić uwagę od innych mniej dekoracyjnych miejsc. W małych ogrodach drzewa kierują wzrok ku niebu- przestrzeni, natomiast w dużych, zajmujących spore powierzchnie, stają się zakątkami, gdzie można na chwilę stanąć i wsłuchać się w szum falujących na wietrze roślin. Dzięki odpowiedniemu doborowi drzewa mogą stanowić podstawę, a cała reszta kompozycji będzie podporządkowana ich wielkości oraz zmienności, zgodnej z poszczególnymi porami roku.

Jakie gatunki ozdobnych drzewek na balkon a jakie do ogrodu?

Uprawiając ogród, pragniemy w nim posiadać piękne rośliny ozdobne, dlatego często wybieramy dekoracyjne byliny bądź wspaniale kwitnące rośliny jednoroczne. Przy tej okazji często pomijamy drzewa ozdobne, kierując się przekonaniem, że wymagają wiele pracy i skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych/. Wyrożniamy drzewka o  barwnej korze, o barwnych liściach,  cieniolubne,  o dekoracyjnych owocach,o pstrych (dwubarwnych) liściach, karłowe, kwaśnolubne, o zwisających pędach-gałęziach, płożące,  zimozielone, żywopłotowe  oraz iglaste.

morzeurody.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here