Niedrogi telefon dla fanów muzyki? Zobacz, co potrafi LG Q7

0
361

Jeżeli nie chcemy wydawać większych pieniędzy na zakup telefonu flagowego, warto zastanowić się, na czym nam najbardziej zależy. Jeżeli jest to dźwięk, bardzo ciekawą propozycję będzie miał znany koreański producent – firma LG. Oprócz rewelacyjnego brzmienia – w atrakcyjnej cenie – otrzymamy bardzo dobry wyświetlacz i interesujący design.

Średniak z charakterem

LG Q7 jest typowym przedstawicielem średniej półki cenowej, w którego specyfikacji znajdziemy kilka niespodzianek. Obecnie możemy kupić go za około 1350 złotych, jednak polityka cenowa koreańskiej firmy pozwala przypuszczać, że niedługo będzie to zakup jeszcze korzystniejszy. Od premiery nowego telefonu nie minęły bowiem nawet trzy miesiące, a LG lubi obniżać szybko ceny swoich telefonów. Pod względem technicznym to typowy solidny średniak – ośmiordzeniowy układ Mediatek MT6750S, 3 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej. Q7 jest jednak godny uwagi przede wszystkim ze względu na oferowaną jakość dźwięku i kilka innych drobiazgów.

Posłuchaj

Sekret LG Q7 można wyrazić za pomocą skrótu: DTS:X. Jest to standard porównywalny z Dolby Atmos – dzięki obrazowaniu obiektów audio, tworzy przestrzenny dźwięk wokół miejsca odsłuchu, czyli naszego telefonu. Do tej pory było to rozwiązanie znane z kin domowych. LG zastosował tę zaawansowaną technologię w swoim nowym smartfonie. Efekt? Zgodnie z zapowiedziami producenta dźwięk jest głośniejszy i bogatszy bez względu na to, czy słuchamy muzyki, oglądamy film, czy gramy w grę na smartfonie. To na szczęście nie koniec atrakcji.

Zobacz

Kolejna nowinka nosi nazwę QLens. Jest to funkcja wyszukiwania wizualnego, którą znamy m.in. z wyszukiwarki Google. Mając LG Q7 w ręku, musimy jedynie skierować jego obiektyw na interesujący nas przedmiot i otrzymujemy dodatkowe informacje na jego temat. Nieistotne, czy jest to obraz, który nas zainteresował, czy ciekawie zaprojektowana torebka. Jedno kliknięcie i gotowe.

Sprawdź

LG zadbało też o kilka elementów dodatkowych, które mogą skłonić nas do wyboru tego średniaka. Jednym z nich jest Ekran FullVision 5,5″ Full HD+. To rozwiązanie, które znacznie wyprzedza technologie stosowane w podobnych smartfonach. Bardzo dobre wrażenie robi też aparat. Dzięki technologii PDAF (Phase Detection Auto Focus) zrobisz dobre zdjęcia, nawet gdy obiekt jest w ruchu. Odporność na pył i inne czynniki atmosferyczne stanowi kolejny atut, którego nie znajdziemy w wielu konkurencyjnych modelach. Telefon wyposażono też w przydatne dodatki, takie jak szybkie ładowanie za pomocą USB C oraz czytnik linii papilarnych, którego zabrakło w ubiegłorocznym modelu LG Q6. Jednak nie tylko z tego względu, model Q7 zasługuje na uznanie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here