Nie masz czasu? Zdrowa dieta jest również dla Ciebie!

0
237

Brak czasu i tempo życia – to główne czynniki, które wymieniamy jako powód nieracjonalnych przyzwyczajeń żywieniowych i częstego wybierania produktów, które ze zdrową dietą nie mają wiele wspólnego. Jeśli od dłuższego czasu zaniedbujemy nasze menu, możemy się spodziewać, że prędzej czy później organizm odmówi nam posłuszeństwa. Zanim do tego dojdzie, warto skorzystać z szybkiego, skutecznego i smacznego sposobu na zmianę niekorzystnych nawyków żywieniowych, a takie możliwości daje nam catering dietetyczny.

Zdrowie na zamówienie 

Nie jesteś kuchennym entuzjastą i kulinarnym ekspertem? A może nie dysponujesz odpowiednią ilością czasu i nie masz szans na to, żeby przygotowywać samodzielnie posiłki – szczególnie, jeśli z różnych powodów muszą być one w odpowiedni sposób skomponowane, np. twój organizm nie toleruje niektórych składników pokarmowych?

W takim przypadku, ale również wtedy, gdy prowadzisz określony styl życia – np. jesteś wegetarianinem, uprawiasz amatorsko sport, a może po prostu chcesz, ale zupełnie nie wiesz w jaki sposób zracjonalizować swoją dietę – warto, abyś zwrócił uwagę na catering dietetyczny, kojarzony często z tzw. dietą pudełkową. 

Czym jest ten rodzaj cateringu, zdobywający sobie z roku na rok coraz szersze grono zwolenników? Te szczególne usługi dietetyczno-gastronomiczne to “odpowiedź” na rosnące zainteresowanie praktyczną stroną zdrowego odżywiania.

Tajemnicą jest to, w jaki sposób większość z nas uskutecznia teoretyczną wiedzę na temat zdrowia – doskonale wiemy jakiej żywności unikać i w jaki sposób się odżywiać (regularne, niewielkie i pełnowartościowe posiłki, spożywane pięć razy dziennie) – jednak praktyka ma się zazwyczaj nijak do założeń.

Dzięki cateringowi dietetycznemu teorię można bardzo szybko wprowadzić w życie. Firma cateringowa, której usługi wybierzemy, dostarczy nam codziennie pod wskazany adres gotowe dania na cały dzień, w higienicznych opakowaniach – pudełkach.

Pudełka, czyli…? 

Co mogą zawierać pudełka cateringowe? Kilka gotowych posiłków, wyprodukowanych ze składników najwyższej jakości, zgodnie z wybraną przez każdego klienta dietą. Decydując się na współpracę z daną firmą cateringową zwróćmy uwagę na to jak elastyczne są warunki, jakie proponuje klientowi.

Np. catering Pomelo, oferujący catering na terenie aglomeracji krakowskiej i warszawskiej, wrocławskiej oraz śląskiej daje klientowi możliwość wymiany nawet dwóch składników z danego programu dietetycznego, które mu nie odpowiadają, klient może także zmienić adres oraz termin zamówienia i zróżnicować dietę w zależności od tego, czy dany dzień jest treningowy, czy nietreningowy. 

Firma będąca jedną z pionierskich na obecnie dynamicznie rozwijającym się rynku cateringu dietetycznego, oferuje aż osiem programów dietetycznych, dostosowanych do wielu potrzeb klientów. Dania sporządzane są z ponad 230 różnych składników – zawsze najwyższej jakości.

W ofercie m.in.: 

  1. dieta dla wegetarian, 
  2. dieta dla wegan, 
  3. Gluten & Lacto Free (dla osób, które nie tolerują glutenu i laktozy), 
  4. dieta Be Fit (dla osób, które chcą się odchudzić w sposób zdrowy i trwały), 
  5. dieta Zbilansowana (dla zabieganych, którzy nie mają szczególnych preferencji dietetycznych, jednak chcą zmienić nawyki żywieniowe na zdrowe i racjonalne), 
  6. dieta Low Carb (bogata w mięso, jaja, warzywa, owoce i nabiał – ze zredukowaną ilością węglowodanów), 
  7. Sport Protein (ze zwiększoną ilością białka, dla trenujących siłowo) oraz
  8.  Sport Carbo (z większą ilością węglowodanów, dla trenujących wytrzymałościowo).
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here