Naszyjniki z literką uzupełnieniem jesiennych i zimowych stylizacji

0
144

W sezonie jesienno-zimowym naszyjniki z literką wciąż należą do bardzo modnych dodatków. Można nosić je na prostym, stalowym łańcuszku, na kolii efektownych pereł, a jeżeli mamy taką ochotę – nawet na rzemieniu. Jak dopasować naszyjniki z literką do jesiennych i zimowych stylizacji.

Naszyjniki z literką nie wychodzą z mody

Efektowne naszyjniki z literką to ozdoby, które przypadły do gustu kobietom w różnym wieku. Dawniej w przypadku tego typu biżuterii ozdobna literka oznaczała pierwszą literę naszego imienia. Współcześnie kobiety decydują się również na noszenie liter symbolizujących pierwsze litery imion ich bliskich, a nawet litery, które po prostu się im podobają. Dopuszczalne jest noszenie większej ilości liter na jednym naszyjniku. Najmodniejsze są litery w kolorze złota i srebra.

Jak dopasować naszyjniki z literką do stylizacji?

Żeby naszyjnik z literką prezentował się dobrze, musimy dopasować go do naszej stylizacji. Jesienią i zimą chętnie nosimy grube swetry i golfy, w których naszyjnik na cienkim łańcuszku może być zbyt mało widoczny. W przypadku, gdy mamy na sobie gruby sweter, dobrze jest założyć naszyjnik z literką na nieco dłuższym, grubszym łańcuszku. Może być to łańcuszek wykonany ze stali szlachetnej, kolia pereł czy rzemień.

Naszyjniki z literką są biżuterią, którą można założyć do pracy. Do stylizacji biznesowych pasują naszyjniki na łańcuszkach. Do pracy nie zakładajmy raczej kolii pereł, która może okazać się zbyt przytłaczająca.

Na wieczór i wielkie wyjście możemy pozwolić sobie na naszyjnik z literką na kolii pereł. W sytuacji, gdy mamy na sobie suknię wieczorową nie musimy obawiać się efektu przytłoczenia – do naszyjnika z perłami możemy założyć kolczyki i bransoletkę z pereł. Jeżeli nasz strój jest bardziej skromny – poprzestańmy na perłach w naszyjniku.

Współcześnie bardzo modne jest łączenie większej ilości biżuterii w jednej stylizacji. Naszyjniki z literkami znakomicie nadają się do tego celu. Możemy nawlec literki na kilka łańcuszków – najlepszy efekt uzyskamy, gdy będą to łańcuszki różnej długości. W razie potrzeby naszyjnik z literką może również pełnić funkcję bransoletki.

Jak wybrać naszyjnik z literką na prezent?

Naszyjnik z literką może sprawdzić się jako upominek dla mamy cioci, siostry, córki, a nawet babci. Możemy zdecydować się na literkę, która będzie jednocześnie pierwszą literą imienia obdarowanej kobiety. Innym pomysłem jest naszyjnik z literami symbolizującymi imiona dzieci lub wnuków. W zależności od typu kolorystycznego danej osoby wybieramy naszyjnik srebrny lub złoty. Biżuteria złota pasuje do kobiet o ciepłym typie kolorystycznym, z kolei srebrna będzie dobrze się prezentować na kobietach posiadających chłodny odcień skóry i włosów.

Jeżeli nie mamy pewności, czy dana kobieta nie ma alergii na metal, na wszelki wypadek zainwestujmy w naszyjniki z literką wykonane z hipoalergicznej stali szlachetnej. Popularna obecnie stal szlachetna to metal prezentujący się równie okazale co srebro i złoto (nie traci ona swojej barwy). Jednocześnie jest ona wyjątkowo odporna na działanie wody i uszkodzenia mechaniczne.

Naszyjnik z literką dla minimalistki

Modne naszyjniki z literką to dodatki, z których nie muszą rezygnować zwolenniczki minimalizmu. Minimalistki wybierają najczęściej naszyjniki z literką na cienkich łańcuszkach o różnej długości. Co więcej oprócz naszyjnika nie zakładają dodatkowej biżuterii (ewentualnie pozwalają sobie na niewielkie kolczyki).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here