Nasiona marihuany – zgodnie z prawem: tylko do celów kolekcjonerskich

0
150

Temat marihuany i jej legalności jest w naszym kraju dość skomplikowany. Prawo zakazuje posiadania, uprawy i spożywania suszu konopnego zawierającego THC. Nie dotyczy natomiast konopi uprawianych w celach zdrowotnych – czyli tych posiadających wysokie stężenie CBD (oraz innych, niepsychodelicznych kannabinoidów). Poza tym zakaz dotyczy samej rośliny – a nie nasionka, z którego ona wyrasta. Jak widać, sprawa jest skomplikowana, dlatego postanowiliśmy napisać krótki poradnik, w którym zajmiemy się tym tematem.

Kilka słów o legalności nasion – i nielegalności roślin

Nasiona konopi indyjskich są dostępne w niemal wszystkich krajach Unii Europejskiej, w tym także w Polsce. Nie powinno to zresztą dziwić – same nasiona nie posiadają bowiem żadnych szkodliwych lub psychodelicznych substancji, które mogłyby wywołać efekt odurzenia lub psychotropowy. Z tego właśnie powodu posiadanie nasion konopi jest legalne. Spotkasz je niekiedy w mieszankach karm dla zwierząt, niektórych zaawansowanych produktach zbożowych, a także możesz kupić je w specjalnych sklepach.

Ten stan uwzględniają wszyscy dostawcy nasion konopi. Dokonując zakupu w sklepie konopnym (niezależnie czy w placówce stacjonarnej, czy sklepie internetowym) zostaniesz z pewnością poinformowany, że nasiona są sprzedawane w celach kolekcjonerskich, a ich konsumpcja wyhodowanego na ich bazie suszu jest w naszym kraju nielegalna i może grozić wystąpieniem konsekwencji prawnych.

Tym samym, dokonując zakupu nasion, musisz być przygotowany, że w razie wystąpienia problemów, będziesz jedyną osobą ponoszącą konsekwencje prawne. Nawet udostępnione przez dostawców poradniki na temat hodowli mają oficjalnie charakter wyłącznie edukacyjny – i nie zachęcają do podejmowania praktyk niezgodnych z polskim prawem.

Nasiona marihuany – wybór, jakość i najważniejsze cechy

Nasiona marihuany to produkty, które warto wybierać, biorąc pod uwagę kilka najważniejszych kwestii. Przede wszystkim – upewnij się, czy jest to nasionko feminizowane. Nasionka „męskie” tym różnią się od swych „żeńskich” odpowiedników, że wyrastająca z nich roślina jest pozbawiona rozbudowanych kwiatostanów, zawierających najwięcej dobroczynnych substancji.

Ponadto, warto upewnić się, czy nasiona marihuany są tak zwanymi „automatami”. Co to oznacza? Hodowla konopi siewnych wymaga dostępu do światła słonecznego w okresie wiosenno-letnim. Wówczas, czas trwania dnia zaczyna powoli się skracać. Ma to olbrzymi wpływ na życie roślin – w tym także konopi. W odpowiednim momencie roślina przestawia się bowiem z „wzrostu” na „kwitnięcie”.

Cała magia nasion automatycznych polega na tym, że wyrastająca z nich roślina samodzielnie dokona owego przejścia i zacznie inwestować swoją energię w rozwijanie kwiatostanów, zamiast we wzrost. Nasionka takie są więc w dużym stopniu uproszczeniem hodowlanym – zwłaszcza w przypadku szklarni osłoniętych, w których dostęp do światła dziennego jest ograniczony i zastąpiony światłem sztucznym. By nie musieć regulować czasu naświetlania rośliny warto zdać się właśnie na automatyczne nasiona marihuany.

Artykuł powstał we współpracy z TanieSianie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here