Najciekawsze i polecane ozdoby akwarystyczne

0
133

Wyposażenie i aranżacja akwarium powinny mieć na celu nie tylko stworzenie środowiska przyjaznego do rozwoju ryb i roślin, ale również wysoce estetycznej ozdoby, która wypełni pomieszczenie pięknymi refleksami wodnymi oraz barwami. Dla wielu odbiorców akwarium to nie tylko świetny pomysł na zabicie nudy, ale również ważna ozdoba oraz urozmaicenie zwykłego pokojowego wystroju. Jeśli zależy Ci na tworzeniu wyjątkowego, unikatowego podwodnego krajobrazu, wówczas warto zdecydować się na szereg ozdób dedykowanych do akwariów. Jakich dokładnie? Tego dowiesz się z lektury poniższego tekstu. Przedstawiamy najciekawsze i najchętniej wybierane akwarystyczne ozdoby, za pomocą których zamienisz swoje akwarium w prawdziwe wizualne dzieło sztuki.

Ozdoby mniej i bardziej nietypowe

Jeśli pragniesz uzyskać nietypowy efekty estetyczny w swoim akwarium, wówczas warto zwrócić uwagę na dostępne i oferowane w sklepach systemy oświetleniowe. Mają one duży wpływ na wygląd całego zbiornika – odpowiednio dobrana lampa może pomóc wyeksponować intensywne barwy, faktury, desenie, a także podkreślić rozmaitość podwodnej fauny i flory. Jakie systemy warto wybierać, by okazały się estetycznie zadowalające? Przede wszystkim lampki LED oraz oświetlenie UV. Za ich pomocą możesz regulować intensywność świecenia, zmieniać paletę barw, a także w inny sposób wpływać na ich pracę. Dużą popularnością cieszą się świetlówki emitujące krystalicznie białe światło, idealnie pasujące do akwarystycznych pejzaży. 

Drugą kategorię ważnych ozdób stanowią produkty dedykowane do ustawiania na podłożu. W kategorii tej znajdziesz konary, systemy korzeni, liście, a także otoczaki, kamienie i odłamki skalne. Warto zwrócić uwagę na te dekoracje, których forma lub kształt przypominają naturalnie występujące bryły. Na przykład – dobrym pomysłem będzie aranżacja podwodnego „wulkanu”, który pomoże przekształcić konwencjonalne zwykłe podłoże w rozbudowany i atrakcyjny krajobraz.

Akwarium jak z bajki – kilka słów o dekoracjach wyjątkowych 

W swoim zbiorniku możesz także ulokować figurki ceramiczne, które będą stanowić nietypową ozdobę. Wybór jest pod tym względem bardzo szeroki. Znajdziesz zarówno ceramikę imitującą obiekty naturalne – jak choćby wspomniane wcześniej korzenie, konary i skały – a także figurki do akwarium o bardziej artystycznym charakterze. Do grupy tej zaliczamy figury imitujące postaci z baśni i bajek, postaci fantastyczne, figurki bóstw i herosów, a także różnego typu ceramiczną architekturę. Zwłaszcza wybór ceramicznych zamków oraz jaskiń może okazać się strzałem w dziesiątkę. Rybki z pewnością docenią ich obecność, urządzając w ich wnętrzu kryjówki oraz miejsca na odpoczynek. 

Ostatnią grupą produktów, o których pragniemy wspomnieć, są tła akwarystyczne. Wśród nich, największą popularnością szczycą się tła adhezyjne, wyjątkowo proste w montażu. Są one drukowane na foliach samoprzylepnych, a do ich zamontowania nie potrzeba żadnych dodatkowych substancji. Niektóre sklepy akwarystyczne oferują również możliwość drukowania teł adhezyjnych, zgodnie z indywidualnie przygotowanymi projektami. Jest to świetny wybór osób, które mają bardzo autorskie i niezależne podejście do aranżacji swojego akwarium.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here