Multiroom – jak podłączyć usługę?

0
251

Multiroom to niezwykle użyteczny dodatek oferowany przez operatorów telewizji. Jego atutem jest zwiększenie wygody korzystania z telewizji przy dużej liczbie jej użytkowników w domu lub w mieszkaniu. Jak działa multiroom i jak go podłączyć?

Czym jest multiroom?

Multiroom to odpłatny dodatek, który pozwala na jednoczesne oglądanie kilku różnych kanałów telewizyjnych na kilku różnych odbiornikach w ramach jednej umowy z operatorem. Unika się dzięki temu kłótni o pilota. Gdy wybierze się multiroom, w jednym pomieszczeniu obejrzy się ważne wydarzenie sportowe, podczas gdy w drugim domownicy mogą oddać się rozrywce filmowej. Nie trzeba się przy tym martwić, że podział sygnału będzie miał wpływ na jakość obrazu. Telewizję nadal będzie można oglądać w jakości HD, bez zacinania się. Decydując się na multiroom, trzeba liczyć się z dodatkową opłatą za każdy dekoder w multiroomie, aczkolwiek nie jest ona duża, jeśli weźmie się pod uwagę uzyskane z tego tytułu korzyści. Dodatkowa opłata za multiroom doliczana jest zwykle do miesięcznego rachunku. Tak jest np. u popularnego operatora INEA.

Multiroom – jak podłączyć?

Multiroom jak podłączyć?” – to pytanie bardzo często zadają osoby, które do tej pory nie miały z tą usługą styczności. Nie trzeba się jednak o to martwić . Wystarczy zastosować się do mało skomplikowanej instrukcji operatora i można to zrobić bez pomocy technika.

Multiroom jak podłączyć go prawidłowo”? Można rozróżnić dwie opcje. Po pierwsze, wykorzystuje się standardową instalację, w której kabel antenowy podłącza się do głównego dekodera. Jedyne co trzeba zrobić w takim przypadku, to dodać do niej dodatkowy rozgałęźnik. Pozwoli on na rozdzielenie sygnału na pozostałe dekodery, które będą używane do multiroomu. Drugie rozwiązanie dotyczy modemów światłowodowych. W ich przypadku multiroom jest instalowany nie tylko przez skorzystanie z rozgałęźnika. Można też podłączyć do niego dekodery bezpośrednio, przy wykorzystaniu okablowania Ethernet wpinanego do odpowiednich wejść. Takie dekodery wystarczy wówczas podłączyć jeszcze do telewizora i już można cieszyć się wysokiej jakości telewizją.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here