Medyczne porady oraz zdrowotny sok

0
296

Paluch koślawy – skąd się biorą i jak leczyć haluksy? Jest to deformacja stopy występująca najczęściej u kobiet w wieku około 40 lat, ale także może pojawić się wcześniej. Haluksy prócz nieciekawego wyglądu mogą powodować ból i trudności w chodzeniu. Powodowem tego może być noszenie obuwia na wysokim obcasie, zmiany reumatyczne lub genetyczne predyspozycje. Leczenie koślawego palucha ma 2 formy – terapię zachowawczą czyli zmiana nawyków(chodzenie w płaskich butach) i ćwiczenia rehabilitacyjne a także operację haluksów, będącą najskuteczniejszą metodą.
Jak przygotować sok z czarnego bzu najlepiej pewnie wiedzą nasze babcie, które przygotowywały ten specyfik od wielu lat. Sok jest doskonałym źródłem wartości zdrowotnych wzmacniających odporność. Owoce do przetworu powinno się zbierać od września do października. Czarny bez nie powinien zbyt długo leżakować dlatego najlepiej od razu zabrać się za przygotowywanie. Dodatkowo do przygotowania 4 kg owoców będą potrzebne 4 szklanki cukru i 4 szklanki wody.
Endoskopia nosogardła – czym jest i kiedy jest konieczna? Jest jednym z podstawowych badań zlecanych pacjentom z podejrzeniem problemów w tym miejscu, takich jak bezdech senny lub uporczywe chrapanie. Dostarcza ważnych informacji i umożliwia pobranie materiału do badań histopatologicznych, ułatwia przeprowadzenie zabiegów. Może być konieczna podczas zaawansowanego stopnia bezdechu sennego, gdzie problemem może być przerost małżowin nosowych, obecność polipów lub skrzywienie przegrody nosa.

dermix.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here