Macedonia – wakacje

0
245

Bałkany od dawien dawna kuszą turystów swoimi widokami, rozrywkowymi atrakcjami, ogólnym pięknem i… w miarę niskimi cenami podróży. Jest to naprawdę wyjątkowy rejon w Europie, który nawet w najmniejszym stopniu nie przypomina zachodnich okolic – jest dużo ciekawszy i dużo bardziej zróżnicowany pod względem krajobrazowym oraz architektonicznym. Niektórzy kuszą się nawet o stwierdzenie, że Bałkany to najcudowniejszy taki rejon na świecie, dlatego też wybranie ich na miejsce swoich wakacji po prostu musi być dobrym pomysłem. Zwłaszcza, jeżeli odwiedzi się w czasie urlopu ich najpopularniejsze miejsce. A jest nim Macedonia – wakacje.

Macedonia nie jest krajem dużym, ale to nie umniejsza i nie obniża jej wartości. Skoro bowiem turyści od lat chętnie do niej wyjeżdżają, a niektórzy z nich potrafią wracać w jej strony dosłownie każdego roku, coś takiego musi w niej być, że dosłownie nie chce się z niej wyjeżdżać, a w dniu wyloty pojawia się płacz i zgrzytanie zębami. Warto jednak zastanowić się nad tym, kiedy dokładnie zaplanować wycieczkę do Macedonii. Teoretycznie większość turystów decyduje się do niej pojechać latem, ale ci, którzy są nastawieni przede wszystkim na zwiedzanie zabytków, powinni pomyśleć o wyjeździe na wiosnę. Ewentualnie odpowiednie warunki do zwiedzania mogą też panować pod koniec lata, kiedy temperatura powietrza trochę spada, a słońce przestaje być aż tak dokuczliwe. Do Macedonii najlepiej dolecieć samolotem. Jest to najbezpieczniejszy, najszybszy i najwygodniejszy środek transportu.

Turyści, którzy po raz pierwszy w swoim życiu będą chcieli zetknąć się z taką egzotyką i wyjechać na Macedonia – wakacje, na pewno zaczną zastanawiać się nad tym, czy ich urlop w tym kraju okaże się bezpieczny. Jak to więc z tym bywa? Czy da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie i w miarę obiektywnie ocenić bezpieczeństwo Macedonii dla turystów? Otóż tak. Macedonia uchodzi bowiem za jeden ze spokojniejszych i przyjaźnie nastawionych do wczasowiczów krajów. Oczywiście w pewnych latach nawet tutaj dochodziło do niepokojących i tragicznych wydarzeń, ale największa ich ilość przypada na rok 2001 r., a od tego czasu minęło już dobrych kilkanaście lat. Sytuacja panująca w Macedonii znacząco się zmieniła i to oczywiście na lepsze. Dziś nikt nie powinien obawiać się wyjazdu do tego kraju, choć na pewne rzeczy dalej wypadałoby uważać. Wszystkie bagaże najlepiej zawsze trzymać przy sobie, a najważniejsze rzeczy – dokumenty, hotelowe karty, klucze i portfel – włożyć do oddzielnej saszetki i nosić ją na brzuchu. Przezorny zawsze ubezpieczony. Trzeba być gotowym na każdą ewentualność.

Macedonia – wakacje już od dłuższego czasu pojawiają się w najnowszych propozycjach polskich biur podróży, więc jeśli ktokolwiek myśli o tym, by pojechać do tego kraju, powinien już w tej chwili zapoznać się z różnorodnymi ofertami. Te najciekawsze (i oczywiście najtańsze!) znikają jak ciepłe bułeczki. Trzeba więc mocno się postarać, aby wykupić świetne wakacje w niskiej cenie.

fabrykapodroznika.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWycieczka do Rzymu
Następny artykułKosmetyki z apteki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here