Lodówka z kostkarką, technologią No Frost, Space Max… czyli na jakie funkcje zwrócić uwagę, kiedy wybieramy chłodziarkę

0
119

Żyjemy w czasach, kiedy technologia rozwija się niemal nieustannie i w bardzo szybkim tempie. Ta sytuacja nie omija także naszych codziennych sprzętów, nawet tak prozaicznych i zwyczajnych jak lodówki. Dzięki temu możemy spotkać lodówki z kostkarką do lodu, rozwiązaniami ekologicznymi czy nawet z opcją podłączenia do internetu. Wybór jest tak duży, że może nas wręcz przytłoczyć, kiedy będziemy chcieli kupić nowe urządzenie do naszej kuchni, więc dzisiaj rzucimy na ten temat więcej światła i odpowiemy na pytanie – na jakie funkcje i rozwiązania warto postawić w lodówkach?

Lodówka z kostkarką – Combi, Side by Side czy Multidoor?

Podstawowym pytaniem, na które powinien odpowiedzieć sobie każdy, kto szuka nowoczesnej lodówki, jest jej typ. Najpopularniejsze chłodziarki występujące obecnie w sklepach to modele Combi, Side by Side i Multidoor. Co można powiedzieć o każdym z nich?

  • Lodówka Combi – to klasyczny rodzaj lodówki z zamrażalnikiem na dole urządzenia. Zazwyczaj lodówka Combi będzie dosyć wąska, jednak zrekompensuje to większą wysokością niż przykładowo lodówka dwudrzwiowa z kostkarką.
  • Lodówki Side by Side – w tym modelu lodówek zamrażalka jest umiejscowiona po jednej stronie naszego sprzętu, natomiast chłodziarka po drugiej, a całość otwiera się podobnie jak szafę. Lodówka z kostkarką Side by Side to świetne wyjście dla dużych rodzin.
  • Lodówki Multidoor – te modele lodówek charakteryzują się najbardziej nietypowym rozstawem drzwiczek. Czasami jest on podobny do modeli Side by Side z zamrażalnikiem na dole urządzenia, jednak zależy to w dużej mierze od konkretnego modelu. Lodówka z kostkarką Multidoor to przeważnie najbardziej pojemna chłodziarka, jaką będziemy mogli znaleźć.

Lodówka – z kostkarką do lodu, No Frost i innymi opcjami

Kiedy będziemy już wiedzieli, jakiej dokładnie lodówki potrzebuje nasza rodzina, będziemy mogli przystąpić do wyboru konkretnego urządzenia. Może w tym pomóc znajomość poszczególnych technologii i rozwiązań, jakie występują w nowoczesnych chłodziarkach. Poznajmy je!

  • Lodówka z kostkarką do lodu– kostkarka jest obowiązkowym wyposażeniem lodówki dla każdego, kto nie wyobraża sobie dnia bez zimnych napojów. To wygodne rozwiązanie, które przyda nam się także na rodzinnych uroczystościach czy niewielkich przyjęciach dla znajomych.
  • No Frost – technologia No Frost to zdecydowanie jedna z najważniejszych opcji w nowoczesnych lodówkach. Jej zastosowanie znacznie ułatwi nam odmrażanie lodówki z kostkarką czy bez niej, gdyż jest obowiązkowe raz na jakiś czas niezależnie od wybranego modelu.
  • Space Max – to rozwiązanie marki Samsung, które polega na odchudzeniu ścianek. Można je spotkać w różnych modelach tej marki i jest bardzo dobrą opcją dla każdego, kto potrzebuje w swojej chłodziarce maksimum przestrzeni[1].
  • Metal Cooling – kolejna technologia, która została opracowana przez markę Samsung. Polega na umieszczeniu w tylnej ściance lodówki specjalnego metalu, który będzie pomagał w chłodzeniu produktów.
  • Lodówki smart – dla największych miłośników nowoczesnych rozwiązań będą lodówki inteligentne. W ich wypadku atutem jest podłączenie do internetu, które daje wiele korzyści, takich jak możliwość zdalnego sterowania pracą chłodziarki i zamrażarki czy sprawdzanie jej zawartości na odległość.

[1] Porównując model RB38T600ESA/EF do modelu z serii RB5000 RB37J5000SA/EF

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here