Leasing a wynajem długoterminowy

0
294

Bardzo wiele firm zastanawia się nad tym, czy lepszy jest leasing czy wynajem długoterminowy. Wszystko zależy od konkretnych potrzeb, ale na pewno leasing jest opcją bardziej opłacalną finansowo. Poza tym leasing samochodowy to też pewien rodzaju wynajmu, przy czym określa się to mianem użytkowania. Wynajem długoterminowy ma swoje wady. Największą jest jego bardzo wysoka cena, która opakowana jest w dobrą reklamę. Leasing jest zdecydowanie tańszy, a całkowite koszty leasingu powinny oscylować wokół dziesięciu procent przy najdłuższym okresie leasingowania. Natomiast leasing samochodowy w formie wynajmu może kosztować dużo więcej, jeśli zdecydujemy się na wykup samochodu.

Różnice pomiędzy leasingiem samochodowym a wynajmem

Różnic pomiędzy tymi produktami jest wiele. Leasing to sfinansowanie zakupu samochodu przez instytucję finansową i użyczenie go leasingobiorcy. Wszystko to jest w ramach miesięcznych rat leasingowych. Raty mogą być stałe, dzięki czemu zawsze do zapłaty jest tyle samo. Leasing samochodowy niesie za sobą obowiązki serwisowe, a ich koszty pokrywa leasingobiorca. W praktyce koszt samochodu po jego wykupieniu jest tylko o kilka do kilkunastu procent większy aniżeli wartość zakupu. Wynajem długoterminowy to też pewnego rodzaju leasing. Działa on jednak na innych zasadach. Leasing w tej postaci kosztuje sporo więcej, ale w ramach opłat miesięcznych mamy zapewniony serwis samochodu. Nie trzeba się martwić o ubezpieczenie pojazdu czy zapewnienie mu odpowiednich opon na zimę. Natomiast wykupienie samochodu na koniec takiego wynajmu jest po wartości rynkowej samochodu. Tradycyjny leasing ma koszt wykupu samochodu na poziomie jednego procenta. Dokładne porównanie ofert umożliwia kalkulator leasingowy.

Leasing jest tańszy i bez limitu kilometrów

Leasing jest rozwiązaniem nieporównywalnie tańszym od wynajmu długoterminowego. Fakt, że przy wynajmie nie przejmujemy się dodatkowymi kosztami utrzymania samochodu. Jednak leasing samochodowy pozwala użytkować pojazd na pełnych prawach właścicielskich. Nie ma więc żadnego limitu kilometrów, które ograniczają użytkowników wynajmu długoterminowego. Leasing jest bez dodatkowych warunków, a na koniec samochód opłaca się wykupić. Włączając pierwszy lepszy kalkulator leasingowy można zobaczyć różnice w kosztach pomiędzy wynajmem a leasingiem. Bo leasing jest po prostu czymś, co się opłaci również w kontekście rozliczeń podatkowych. Leasing pozwala na odzyskanie osiemnastu procent podatku dochodowego, więc oczywiste jest, że jego koszty muszą być mniejsze. Dzięki temu leasing po prostu się opłaci. Największą zaletą, jaką pokazują kalkulatory leasingowe jest brak kosztów dodatkowych za przekroczenie limitu kilometrów. Bo standardowy leasing nie ogranicza użytkowników ich limitem. Każdy leasing cechuje się innymi kosztami, ale na koniec można z całą pewnością powiedzieć, że leasing opłaci się o wiele bardziej od wynajmu.

ridetolive.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak dotrzeć do Egiptu?
Następny artykułSale konferencyjne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here