Latarka Fenix TK72R – co musisz o niej wiedzieć?

0
282

Jeszcze nie tak dawno w Polsce szansa na kupienie naprawdę profesjonalnej latarki była znikoma. Sprzęt taki był z reguły zarezerwowany dla służb mundurowych, a producenci niechętnie prowadzili sprzedaż detaliczną. Dziś jednak specjalistyczne latarki są ogólnodostępne, a popyt na nie cały czas rośnie. Nie powinno więc dziwić, że podstawowym pytaniem nie jest już „gdzie kupić”, tylko „co kupić”. Dlatego też w tym tekście prezentujemy bardzo ciekawy produkt – latarkę Fenix TK72R.

Fenix TK72R – czyli latarka akumulatorowo ładowalna!

Każde, nawet najwspanialsze urządzenie elektryczne czy elektroniczne, nie będzie nic warte bez energii elektrycznej. Dlatego też dyskusję na temat parametrów i możliwości każdej latarki warto zacząć od jej zasilania. Obecnie na rynku spotykane są w zasadzie trzy rozwiązania:

  1. Latarki na baterie.
  2. Latarki akumulatorowe ładowalne.
  3. Latarki pozwalające na podłączenie obu źródeł energii.

Warto podkreślić, że coraz większą popularnością cieszą się nowocześniejsze modele drugiego i trzeciego rodzaju. Do nich należy też opisywany Fenix TK72R. Został on wyposażony w akumulator Li-ion ARB-L45-14000, który pozwala na 50 h pracy w trybie niskim i 50 min z włączoną funkcją turbo. Co jednak bardzo ważne, samo ładowanie tej latarki odbywa się na podobnej zasadzie, jak w przypadku telefonów komórkowych – z wykorzystaniem kabla microUSB. Znacznie ułatwia i przyspiesza to sam proces oraz pozwala zapomnieć o konieczności zakupu zapasowych baterii. Mówiąc o zasilaniu latarki Fenix, można też dodać, że nadaje się ona do wykorzystania jako powerbank – co może okazać się bardzo przydatne podczas wyjazdów w teren.

Fenix TK72R – czyli 9000 lm mocy i wiele innych możliwości!

Odpowiednie zasilanie latarki to podstawa, jednak bardzo ważne są też jej możliwości. W przypadku modelu Fenix TK72R są one naprawdę nieprzeciętne. Wyposażono go w mocne diody LED Cree XHP70, które pozwalają wygenerować strumień światła o jasności aż 9000 lm i zasięgu 286 m. Parametry te pozwalają na użycie tej profesjonalnej latarki nawet jako szperacza czy też lampy kempingowej akumulatorowej. W codziennym i niecodziennym użytkowaniu przydatna będzie nie tylko olbrzymia moc. Równie pomocne mogą być takie funkcje, jak:

  • Możliwość regulacji mocy w zakresie od 100 do 9000 lm.
  • Funkcja stroboskopu – emitująca mocne błyski służące do samoobrony.
  • Funkcja świecy – latarkę można postawić na stopce i używać do oświetlania namiotu czy pomieszczenia.

Inną bardzo ważną cechę mocnej latarki Fenix 9000 lm jest posiadanie wbudowanego wyświetlacza OLED. Pozwala on na szybką kontrolę takich parametrów jak aktualnie ustawiona jasność, poziom naładowania czy przewidywany czas pracy.

Fenix TK72R – czyli jakość i wytrzymałość!

Faktyczna użyteczność każdej profesjonalnej latarki uzależniona jest także od jakości i wytrzymałości samego sprzętu. Na szczęście i w tym przypadku Fenix TK72R prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Przede wszystkim latarka ta została wyprodukowana z solidnego aluminium lotniczego, gwarantującego trwałość i stosunkowo niską masę. Dodatkowo najbardziej narażone na uszkodzenia elementy – takie jak diody LED czy wyświetlacz, wzmocnione zostały jeszcze trwalszą stalą. Całość została oczywiście uszczelniona, dzięki czemu latarka ta wytrzyma upadek z wysokości 1 m i posiada klasę odporności IP68. O długą żywotność modelu TK72R dba też specjalny system chroniący urządzenie przed przegrzaniem – w przypadku długotrwałego użycia automatycznie ograniczy on jasność światła.

Fenix TK72R – czyli mocna latarka w góry i nie tylko!

Wysoka wytrzymałość, 9000 lm strumienia światła, liczne dodatkowe funkcje i zasilanie akumulatorami – to cechy naprawdę profesjonalnej latarki, która sprawdzi się w bardzo wielu sytuacjach. Dlatego też Fenix TK92R polecany jest każdemu, kto potrzebuje pewnego i mocnego źródła światła w pracy, domu czy podczas wypoczynku. A gdzie szukać latarki Fenix TK92R w dobrej cenie? Z pewnością warto odwiedzić sklep elatarki.pl. Model ten doskonale sprawdzi się więc jako wyposażenie ochroniarzy czy służb mundurowych, dodatkowo dając im możliwość oślepienia nieproszonych osób. Sprawdzi się także jako latarka w góry, czy na biwak. Choć w tym przypadku warto pamiętać, że zasilanie akumulatorowe jest niezwykle wydajne i wygodne, jednak do ponownego ładowania wymaga dostępu do prądu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here