Kuracje regenerujące do włosów zniszczonych

0
183

Włosy są ozdobą każdego z nas – przynajmniej wówczas, kiedy prezentują się doskonale i pomagają w podkreśleniu naszego wyglądu. Z tego też względu należy szczególnie mocno przywiązywać wagę do kosmetyków działających prozdrowotnie na całą strukturę włosa, od cebulki aż po same końce. W tym celu szczególnie dobrze sprawdzą się kuracje regenerujące.

Co powoduje zniszczenie włosów?

Włosy z czasem zaczynają się niszczyć, co jest procesem niechcianym, ale niestety częstym. Na ich osłabienie i pogorszenie ich wyglądu wpływ ma wiele czynników, zarówno tych, na które mamy bezpośredni wpływ, jak i tych, z którymi za wiele nie zrobimy.

Przede wszystkim na pogorszenie stanu włosów wpływają nasze zabiegi stylizacyjne. Intensywne suszenie gorącym powietrzem, używanie lokówki albo prostowanie za pomocą prostownicy powodują, że włosy szybko tracą pierwotny blask i piękno. Dodatkowo do zniszczenia mogą przyczyniać się mocno ingerujące w strukturę włosa zabiegi jak trwała ondulacja czy częste farbowanie.

Jednak nie tylko nasze własne działania bezpośrednio na włosach wpływają na ich osłabienie. Niemniej niszczące mogą być czynniki środowiskowe, jak na przykład oddziaływanie promieniowania słonecznego, słonej morskiej wody lub wody chlorowanej z basenu.

Codzienna pielęgnacja

W walce ze zniszczeniami szczególnie ważna jest codzienna pielęgnacja włosów, czyli używanie regenerującego szamponu oraz odżywki. Działają one delikatnie, ale regularnie, co sprawia, że każdego dnia włosy dostają prawdziwy zastrzyk nowej energii i składników odżywczych. Dzięki temu mogą powoli wracać do lepszej kondycji. Dodatkowo odżywki często pomagają w zamknięciu łusek włosa po umyciu, co przekłada się na jego wygładzenie i mniejszą szansę na splątanie z innymi lub złamanie. Jednocześnie gładsze włosy to po prostu lepiej prezentujące się włosy.

Intensywna kuracja odbudowująca

Oprócz codziennej pielęgnacji niezbędne jest zastosowanie intensywnej kuracji odbudowującej, która pomoże przywrócić włosom dawny blask. Jej stosowanie powinno mieć charakter typowej kuracji, zgodnej z zaleceniami, aby włosy zostały odżywione i nawilżone, ale by nie powodować przez przypadek ich nadmiernego obciążenia, co pociągnęłoby za sobą rezultat odmienny od oczekiwanego.

Intensywne kuracje odbudowujące, które można znaleźć pod adresem https://sklep.jld.pl/s/402/kuracje-do-wlosow-zniszczonych, zostały przygotowane specjalnie z myślą o różnorodnych typach włosów, w tym zniszczonych farbowaniem czy stylizacją na gorąco. Głęboko odżywiają i nawilżają włosy, a dostarczone przez nie składniki odżywcze pomagają w odbudowie włosa. Ich zadaniem jest przywrócenie mu elastyczności i odpowiedniej grubości, które przekładają się na kompleksowe wzmocnienie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here