Kosmetyki do prostowania włosów

0
216

Piękne, proste i gładkie włosy o zdrowym wyglądzie to marzenie każdej kobiety. Aby uzyskać taki efekt możemy zdecydować się na zabieg fryzjerski, jakim jest trwałe prostowanie, które co prawda osłabia włosy lub też skorzystać z kosmetyków do prostowania włosów, których formuła coraz częściej opiera się na naturalnych składnikach. Dzięki temu mamy pewność, że nasze włosy będą proste i jednocześnie odżywione, wzmocnione, nawilżone i zregenerowane.

Zalety kosmetyków do prostowania włosów

Główną ich zaletą jest zwiększenie skuteczności działań suszarki oraz utrwalenie tego efektu. Następnie to ochrona włosów przed niekorzystnym działaniem wysokiej temperatury. Bardzo ważne jest, aby kosmetyk dodatkowo pielęgnował włosy oraz poprawiał ich wizualny stan. Włosy po użyciu takiego preparatu powinny być odżywione, nawilżone, miękkie, gładkie i błyszczące.

Rodzaje kosmetyków do prostowania włosów

Najpopularniejsze są oczywiście szampony o działaniu prostującym. Dzielą się na dwie kategorie. Pierwsze mają działanie długotrwałe i wymagają jednorazowego zabiegu. Mianowicie najpierw włosy należy umyć zwykłym szamponem stosowanym na co dzień. Kolejno szamponem prostującym. Następnie spłukujemy włosy wodą, suszymy i dokładnie prostujemy. Później zabieg powtarzamy z tą różnicą, że nakładamy dodatkowo odżywkę, która najczęściej dołączona jest do zestawu. Taki efekt utrzymuje się aż do 3 miesięcy. Oczywiście z zależności od stopnia skręcenia włosów, efekt może być różny i wymagać powtórzenia zabiegu. Drugim rodzajem są szampony do użytku codziennego. Mają one za zadanie prostować włosy lub wzmacniać efekt podczas suszenia włosów na szczotce. Podczas każdego mycia powinno stosować się odżywkę z tej samej serii, co wzmocni efekt. Odżywki mamy dostępne w wielu różnych rodzajach, a więc w kremie, w sprayu, w piance czy olejku. Rozróżniamy też odżywki do prostowania włosów, które należy spłukiwać lub nie. Efekt wzmocnimy także stosując maski prostujące do włosów. Ich zadaniem jest nie tylko wygładzenie włosa, ale również wzmocnienie, nawilżenie i zregenerowanie.

takeitizzy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here