Karta kredytowa, co to jest, obsługa poradnik

0
265

Co to jest karta kredytowa?
Karta kredytowa może być wygodnym sposobem na płacenie za prawie wszystko. Ale ważne jest aby pamiętać, że karta kredytowa jest rodzajem kredytu. Gdy wydajesz pieniądze na karcie kredytowej musisz pamiętać że to jak z pożyczaniem pieniędzy- jeśli długów jest coraz więcej może skończyć się to dużymi kłopotami.
Jak działają karty kredytowe?
Możesz ubiegać się o kartę kredytową do wystawcy karty najczęściej bank. Emitent pierw oceni zdolność kredytową zanim zaakceptuje aplikację o przyznanie karty. Jeśli wszystko jest dobrze bank ustali wielkość limitu kredytu, co jest maksymalną kwotą, jaką można wydać na kartę. Wystawca karty będzie przesyłać informacje na temat szczegółów transakcji oraz wydanej kwocie.
Lepiej bez gotówki:
Można użyć karty kredytowej do wypłaty gotówki z bankomatu, ale najlepiej oprzeć się pokusie. Przy wypłacie gotówki zazwyczaj są naliczane opłaty za wypłat gotówki, a stopa procentowa jest przeważnie wyższa niż przy transakcji bezgotówkowej. Plus pieniądze które pobierzemy w formie gotówki będą od razu oprocentowane.
Ochrona kart:
Niektórzy ludzie wolą karty kredytowe od gotówki, ponieważ mogą być bardzo bezpieczne. Jeśli twoja karta została zgubiona lub skradziona, możesz po prostu zgłosić incydent w banku i zablokować kartę. Większość kart również oferuje ochronę na zakupy powyżej ustalonego progu wydanej kwoty w ciągu danego czasu.
Uważaj na karę:
Każdy kto opuścił płatności ni dotrzymuje terminu spłaty zwykle musi zapłacić karę pieniężną. Istnieją również kary gdy przekroczysz limit kredytowy. Więc ważne jest to by mieć kontrolę nad kartą kredytową i monitorować swoje wydatki.

prawnieskuteczni.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here