Jakie usługi oferuje agencja pracy za granicą?

0
212

Współpraca z agencją pracy za granicą to idealny sposób na pozyskanie wykwalifikowanych pracowników. Co istotne korzystanie z usług agencji to duża oszczędność dla firmy poszukującej pracowników. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie, jakie usługi dla firm może zaoferować agencja pracy.

Na czym polega leasing pracowników?

Pierwszą z usług, jakie oferuje agencja pracy za granicą, jest leasing pracowników. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla firm, które szukają zarówno pracowników tymczasowych, jak i osób „na stałe”. W przypadku sezonowego zwiększenia produkcji firmy często potrzebują pracowników od zaraz. Jednocześnie nie mogą one zaoferować stałego zatrudnienia. W takiej sytuacji nie opłaca się organizowanie rekrutacji i przeprowadzanie całego procesu wyboru pracowników. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty agencji pracy, która niemal natychmiast jest w stanie znaleźć pracowników o określonych kwalifikacjach.

Dużym atutem leasingu pracowników jest minimum formalności, jakie obowiązują firmę wynajmującą. Firma korzystająca z usług pracowników nie jest ich pracodawcą. Dzięki temu unika wielu formalności z zakresu kadrowo-płacowego.

Leasing pracowników może generować spore oszczędności w firmie. Ponadto agencja pracy jest w stanie zaoferować firmie indywidualne warunki współpracy. Oprócz tego agencja pracy za granicą zajmuje się również szkoleniem pracowników i przygotowaniem ich do wykonywania określonych obowiązków. To w prosty sposób pokazuje, że agencja przejmuje znaczną większość zadań, które standardowo należą do pracodawcy.

Jakich pracowników może dostarczyć agencja pracy za granicą?

Z usług agencji pracy za granicą mogą korzystać nie tylko firmy, które szukają pracowników fizycznych lub osób do wykonywania najprostszych zadań. Agencje pracy mają wykwalifikowane działy HR, które są w stanie przeprowadzić rekrutację wedle ściśle określonych kryteriów. Wśród branż, które najczęściej korzystają z usług agencji pracy, możemy wymienić:

– budownictwo,

– przemysł ciężki,

– przetwórstwo spożywcze,

– rolnictwo,

– mechanikę,

– szeroko pojęte usługi.

Jak przebiega rekrutacja pracowników w agencji pracy?

Wspomnieliśmy przed chwilą, że agencja pracy za granicą jest w stanie przeprowadzić proces rekrutacji pracowników. Agencje pracy dysponują ogromną bazą pracowników i osób chętnych do pracy. Dzięki szczegółowym ankietom są w stanie podzielić te osoby na grupy o określonych zestawach kwalifikacji. To sprawia, że otrzymując zlecenie od danej firmy, agencja pracy w mgnieniu oka może przeprowadzić wstępną selekcję. W obrębie wyselekcjonowanej grupy agencja przeprowadza proces rekrutacji wedle kryteriów określonych przez zleceniodawcę. Wynikiem rekrutacji jest szczegółowy raport, który otrzymuje firma poszukująca pracowników. Agencja pracy rekomenduje najlepsze kandydatury, ale to od danej firmy zależy, które osoby zostaną ostatecznie wybrane do pracy.

Flagowym przykładem agencji pracy, która działa w ten sposób, jest firma Workafford. Duże doświadczenie na rynku pracy pozwala rekrutować pracowników do firm rozsianych na terenie całej Europy. Na stronie workafford.pl znajdują się szczegółowe informacje na temat warunków współpracy z firmą Workafford oraz korzyści, jakie może przynieść korzystanie z usług agencji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here