Jakie rodzaje węży spiralnych do sprężonego powietrza stosuje się w warsztatach?

0
152

W odróżnieniu od sztywnych przewodów poliamidowych, które można zagiąć, utrudniając w ten sposób przepływ sprężonego powietrza, poliuretanowe węże spiralne do sprężonego powietrza są elastyczne i niełamliwe, swobodnie można je rozciągać i skręcać. Takie węże samoczynnie kurczą się po rozciągnięciu, dzięki czemu zajmują mniej miejsca i ryzyko ich przypadkowego uszkodzenia podczas realizacji prac warsztatowych jest mniejsze. W sprzedaży dostępne są trzy podstawowe rodzaje takich węży.

Węże poliuretanowe do sprężonego powietrza z szybkozłączką

Podstawową wersją węży spiralnych do sprężonego powietrza, powszechnie wykorzystywanych w pracach warsztatowych, na przykład do łączenia kompresora z narzędziem pneumatycznym, są węże poliuretanowe. W sprzedaży znaleźć można ich wersje w różnych średnicach, w tym już zakończone szybkozłączkami. Spiralne węże poliuretanowe z szybkozłączkami i wtykami są jednym z podstawowych akcesoriów wykorzystywanych w pneumatyce, w zastosowaniach warsztatowych. Tego typu węży używa się m.in. do łączenia elementów instalacji pneumatycznej z narzędziami, zaworami, a także w ruchomych częściach maszyn i pojazdów wyposażonych w układy pneumatyczne.

Węże spiralne typu DUO

Specyficznym przykładem poliuretanowych spiralnych węży do sprężonego powietrza są węże DUO. To podwójne przewody przeznaczone do jednoczesnego przesyłu dwóch mediów z różnych źródeł. W sprzedaży znaleźć można węże spiralne do sprężonego powietrza typu DUO, w różnych rozmiarach. Co warte podkreślenia, niezależne przewody są ze sobą połączone i układają się w formę pojedynczej spirali. To interesujące rozwiązanie, które może przydać się w niektórych zastosowaniach profesjonalnych, na przykład wówczas, gdy istnieje potrzeba zastosowania zaworu rozdzielającego.

Spiralne węże do pneumatyki, iskroodporne

W zastosowaniach warsztatowych, zwłaszcza w miejscach pracy spawaczy i szlifierzy, zamiast standardowych węży spiralnych poliuretanowych zalecane jest używanie ich wzmocnionych wersji odpornych na bezpośrednie działanie iskier. Iskroodporne węże spiralne do sprężonego powietrza wykonane są z poliuretanu i poliestru, mają gładką powierzchnię i zwiększoną odporność na działanie wysokiej temperatury. Oczywiście podobnie jak inne węże spiralne do sprężonego powietrza charakteryzują się dużą elastycznością. Są giętkie i trwałe. W sprzedaży znaleźć można ich wersje zakończone szybkozłączkami i wtykami, w wielu rozmiarach. To doskonały wybór do pracy w warsztatach specjalizujących się w obróbce metali.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here