Jakie możliwości daje Apple Watch?

0
291

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że Smartwatche z roku na rok zyskują na popularności. To nieodzowny gadżet każdego sportowca. Jednak inteligentne zegarki nie tylko są przydatne podczas treningu. Mają o wiele więcej funkcji. Jakie możliwości daje Apple Watch?

Jaki jest Apple Watch 6?

Apple wypuściło kolejną odsłonę inteligentnego zegarka. Apple Watch 6, bo o nim mowa, to bez wątpienia najbardziej zaawansowany smartwatch giganta z Cupertino. Zachwyca designem oraz funkcjami. W najnowszej generacji popularnego smartwatcha wprowadzono kilka istotnych zmian, w tym pojawienie się dodatkowych sensorów, dzięki którym inteligentny zegarek jest jeszcze bardziej atrakcyjny. Wyposażono go również w nowy układ SiP z 64-bitowym, dwurdzeniowym procesorem. W porównaniu do S5 jest nawet o 20% szybszy! Zastosowano w nim nieco większą baterię oraz chip U1. W designie nie ma zbyt wielu zmian. Nikogo to nie dziwi. W końcu Apple nie słynie z rewolucji. Natomiast nowością są nowe koloru obudowy. Oprócz standardowych kolorów, do wyboru mamy obudowę złotą, czerwoną oraz niebieską.

Jakie możliwości daje Apple Watch?

Apple Watch 6 posiada  wyświetlacz Retina OLED LTPO (1000 nitów, 368 x 448 px). Oczywiście nie zabrakło tu funkcji always-on-display, dzięki czemu ekran nie gaśnie. Jeśli jednak wolimy tradycyjne rozwiązania, to funkcję tą możemy wyłączyć, a ekran będzie się włączał przy uniesieniu ręki. Jednakże w codziennym użytkowaniu, niegasnący ekran to naprawdę przydatna funkcja. Do tego mamy wbudowany GPS, kompas, wysokościomierz, żyroskop, przyspieszeniomierz. Model najnowszej generacji wyposażono w technologię, która umożliwia pomiar pracy serca, czyli EKG. Pomiar ten występuje również we wcześniejszych modelach, a dokładnie od Series 4. Działa prosto i szybko.

Co więcej, na koniec pomiaru otrzymujemy informację o pracy naszego serca. Natomiast w aplikacji Zdrowie mamy pogląd na pełen pomiar, a dodatkowo możliwość zapisania go do pliku .pdf. W razie jakichkolwiek wątpliwości wystarczy go wysłać do naszego lekarza. Natomiast nowością są sensory, dzięki którym możemy dokonać pomiaru poziomu tlenu we krwi. To niezwykle przydatna opcja w czasie pandemii. Zbyt niski poziom nasycenia może świadczyć o zarażeniu się Covid-19. Aby dokonać pomiaru, należy włączyć aplikację i odczekać kilkadziesiąt sekund. Następnie pojawi się wynik.

Dlaczego warto kupić Apple Watch?

Nie ma wątpliwości, że smartwatche ewoluowały na przestrzeni lat. Najnowsze modele to kolosalna zmiana w porównaniu do tych modeli, które pojawiły się jako pierwsze. Apple Watch to nie tylko gadżet, który pozwala  wybrać dyscyplinę sportową i śledzić trening oraz postępy. Dzięki EKG czy pomiarowi poziomu tlenu we krwi staje się niezwykle funkcjonalnym urządzeniem dla osób, które chcą dbać o swoje zdrowie. Co więcej, zegarek jest w stanie wykryć nieprawidłową pracę serca, niski poziom saturacji i w błyskawicznym tempie przesłać wyniki do lekarza! W efekcie możemy sprawdzić, co nam dolega. Całość dopełnia analiza snu. Jeśli budżet nas nie ogranicza, to Apple Watch Series będzie strzałem w 10!

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://idream.pl/watch-pl/watch-se.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here