Jaki wzmacniacz gitarowy kupić?

0
137

Gitary elektryczne w ostatnim czasie stają się coraz popularniejsze. Nic dziwnego! To naprawdę interesujący instrument, który potrafi dostarczyć mnóstwo emocji. Ze względu na swoją budowę i naciąg strun zdecydowanie różni się on gitary akustycznej czy klasycznej. Jednak, aby rozpocząć swoją przygodę z gitarą elektryczną, należy skomplementować niezbędne elementy – nie tylko sam instrument jest potrzebny, ale także wzmacniacz gitarowy. Dowiedz się, czym warto się kierować przy jego wyborze.

Wzmacniacz gitarowy – co warto o nim wiedzieć?

Dobry wzmacniacz to podstawa, aby czerpać prawdziwą satysfakcję z grania na gitarze elektrycznej – to on jest bezpośrednio odpowiedzialny za jej brzmienie. Nawet najlepsza gitara i spore umiejętności nie zabrzmią dobrze, jeżeli podłączona jest ona do słabego wzmacniacza. Do jego wyboru warto więc podejść bardzo starannie – szczególnie, że rynek sprzętów muzyczny oferuje ich bardzo szeroki wybór, przez co osoby początkujące mogą czuć się zagubione. Czym więc powinieneś się kierować? Nie ulega wątpliwości, że im więcej wydasz na wzmacniacz, tym otrzymasz wyższej jakości sprzęt. Jednak, gdy dopiero rozpoczynasz naukę na gitarze elektrycznej, z pewnością nie chcesz od razu wydawać pokaźnej sumy na ten element. Wbrew pozorom możesz jednak znaleźć porządny wzmacniacz za nieduże pieniądze – na przykład w granicach 500 zł.

Jak wybrać dobry wzmacniacz gitarowy?

Zanim jednak udasz się na zakupy, powinieneś wiedzieć, że sprzęty te dzielą się na trzy rodzaje – tranzystorowe, lampowe oraz cyfrowe. Dwa ostatnie nie są polecane początkującym graczom. Najpopularniejsze są wzmacniacze tranzystorowe – nawet ich tańsze wersje posiadają podstawową korekcję tonów, przełącznik pozwalający grać z przesterem oraz pokrętło głośności. Na rynku dostępne są też modele dodatkowo wyposażone w efekty, na przykład gitarowe lub takie jak delay czy rever. Ten ostatni sprawia, że dźwięk ma charakterystyczny pogłos, natomiast delay umożliwia tworzenie echa, które dodatkowo wzbogaca brzmienie. Niektóre wzmacniacze gitarowe posiadają aż kilkanaście efektów, stając się prawdziwymi stacjami roboczymi – nie są to jednak najtańsze opcje. Aby brzmienie było pełne i bogate, warto postawić na wzmacniacze, które posiadają spore głośniki. Co więcej, dobrze jeżeli posiadają wbudowaną pamięć, dzięki której szybko i sprawnie można wrócić do swojego ulubionego brzmienia. Pożądane jest też łącze USB, dzięki któremu sprzęt może łączyć się z komputerem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here