Jak zwykłym smartfonem robić naprawdę dobre zdjęcia

0
320

Telefony takie jak Xiaomi Redmi 4X i inne modele ze średniej półki nie mają może najbardziej zaawansowanego aparatu. Jest jednak sporo aplikacji i urządzeń zewnętrznych, dzięki którym da się nimi zrobić świetne zdjęcia. To przydatne przy robieniu selfie, ale też zdjęć rodziny czy postów do mediów społecznościowych.

Przeglądając zdjęcia na Instagramie można dojść do wniosku, że wszyscy posługują się świetnymi telefonami. W rzeczywistości tylko część używa drogich smartfonów. Zdjęcia marketingowe w mediach społecznościowych często robią profesjonalni fotografowie i wykorzystują do tego dobry aparat fotograficzny. Inne zdjęcia, które robią świetne wrażenie, to połączenie zwykłego smartfona z odpowiednim sprzętem.

W ten sposób można poprawić nieco parametry zdjęć wykonanych najtańszym telefonem lub zrobić naprawdę ostre zdjęcia modelem ze średniej półki. Opinie o Xiaomi Redmi 4X i jego aparacie są ogólnie dobre, bo zawarty w nim system optyczny to standard, pozwalający na uzyskanie jasnych i dość wyraźnych zdjęć. Właśnie przy tego typu wariantach smartfonów najlepiej działają triki służące poprawie jakości wykonywanych fotografii.

Poprawa jakości zdjęć w Xiaomi Redmi 4X i innych

Na jakość zdjęcia wpływ ma ilość megapikseli i urządzenia optyczne aparatu. Trzecim czynnikiem, o którym łatwo zapomnieć, jest zainstalowany w telefonie program do robienia i obrabiania zdjęć. Nie zawsze będzie to najlepsze możliwe urządzenie. Zdarza się, że automatycznie jest to aplikacja twórcy smartfona lub systemu operacyjnego, która ma ograniczone możliwości. Można jednak zainstalować dodatkowe programy, takie jak Open Camera.

Dodatkowy obiektyw

Z jej pomocą na telefonie typu Xiaomi Redmi 4X czy podobnym modelu ze średniej półki da się uzyskać o wiele bardziej profesjonalny efekt. Aplikacja pozwala dopasować samodzielnie jasność czy kolorystykę zdjęcia i bardziej szczegółowe parametry. Interesujący jest też Camera ZOOM FX, za pomocą której można tworzyć bardziej ostre fotografie. Program posiada też funkcję robienia zdjęć z ukrycia: na ekranie Xiaomi Redmi 4X czy innego telefonu wyświetla się zrzut ekranu wyszukiwarki, a tylko w małym okienku w rogu widać to, co znajduje się przed telefonem. Zdjęcie zostanie wykonane dyskretnie i niezauważenie, co przyda się reporterom.

Dodatkowy obiektyw i pomoc w robieniu selfie

Robiąc zdjęcia telefonem warto pilnować, by ich rozdzielczość była jak największa. Aby tego dokonać, lepiej robić zdjęcia z bliska niż z daleka. W ten sposób aparat będzie w stanie lepiej wychwycić szczegóły i doświetlić obiekt, co poskutkuje lepszym zdjęciem.

Wielkość zdjęć można ustawić też manualnie. Problemem, na który można wtedy natrafić, jest szybko kończące się miejsce w telefonie. Aby tego uniknąć, warto szukać telefonów o zróżnicowanej pojemności pamięci, jak Xiaomi Redmi 4X i wybierać tą największą. Ewentualnie można też dokupić kartę pamięci lub zrzucać fotografie na komputer.

Poprawa jakości zdjęć

Jeśli chodzi o robienie selfie, to łatwo można poprawić jakość tego typu fotografii. Zwykle selfie wykonuje się przednim aparatem, który ma gorszą jakość niż ten standardowy. Lepiej więc robić selfie tylnym aparatem lub skorzystać z aplikacji Frontback, która pozwala wybierać, który aparat ma zostać użyty. Na koniec warto wiedzieć o dodatkowych obiektywach, które można zainstalować na szkle aparatu. Popularne modele telefonów jak Xiaomi Redmi 4X mają osobne obiektywy, ale istnieją też wersje uniwersalne. Najczęściej są nieco mniej skuteczne, ale za to łatwiej je kupić.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here