Jak wybrać pożyczkę bez BIK?

0
155

Zła historia kredytowa uniemożliwia Ci uzyskanie kredytu? Rozwiązaniem Twojego problemu może być pożyczka bez BIK. Jest to produkt oferowany przez instytucje pozabankowe, który potrafi ułatwić życie. Jednak trzeba wiedzieć na co zwrócić uwagę wybierając pożyczkę bez BIK i jak uniknąć oszustów. Jak wybrać pożyczkę bez BIK?

Pożyczka bez BIK – co to jest?

Tajemniczo brzmiąca pożyczka bez BIK, tak naprawdę jest bardzo prostym produktem. Żeby go wyjaśnić musimy jednak w pierwszej kolejności rozwinąć skrót BIK. Biuro Informacji Kredytowej, to instytucja, która przechowuje dane o każdym kredyto lub pożyczkobiorcy. Błędnie uważa się, że każdy wpis do BIK-u jest czymś złym. Jeśli regularnie spłacasz raty i z niczym nie zalegasz, to nie masz się czym martwić. Pozytywna historia w BIK-u może Ci nawet pomóc uzyskać kredyt, ponieważ bank widzi, że nie masz problemów ze spłatą.

Gorzej jednak wygląda sytuacja w przypadku osób, które borykają się z terminowymi spłatami, a na swoim koncie mają wiele otwartych zobowiązań finansowych. Taką sytuację określamy negatywnym wpisem do BIK. I ten przypadek faktycznie może negatywnie odbić się na zdolności kredytowej. Właśnie dla takich osób przeznaczona jest pożyczka bez BIK. Polega ona na udzieleniu pożyczki bez sprawdzania klienta w bazach. Pamiętaj jednak, że taka opcja dostępna jest tylko w firmach pożyczkowych. Banki rygorystycznie podchodzą do pożyczkobiorców, a kredyt bez BIK jest praktycznie niemożliwy do uzyskania. Łagodniejszym okiem za to patrzą instytucje pozabankowe, które pożyczki bez BIK oferują.

Warunki pożyczki

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na oferowane warunki pożyczki bez BIK. Pożyczka udzielana jest na stosunkowo małe kwoty (od kilkuset do kilku tysięcy złotych), jednak nierzadko są one ostatnią deską ratunku. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, np. nagłej awarii, która musi być naprawiona na już. Natomiast decyzja o pożyczce powinna być przemyślana. Pochopnie zaciągnięte zobowiązanie może przysporzyć nam więcej problemów niż pożytku. Musisz pamiętać, że szybka pożyczka wiąże się z równie szybkim terminem spłaty. Może wynosić on nawet 30 dni, dlatego nie warto brać chwilówki, jeśli wiemy, że nie będziemy w stanie jej spłacić.

Warunki pożyczki bez BIK muszą być dla nas korzystne lub co najmniej realistyczne. Dlatego porównaj ze sobą kilka ofert. Zobacz jakie są terminy spłaty, odsetki i ile wynosi całkowita kwota pożyczki. Pożyczka bez BIK https://pozyczkolog.pl/, tak jak każdy inny produkt finansowy jest objęta dodatkowymi kosztami – oprocentowaniem, odsetkami itp. Pamiętaj, aby wszystkie te informacje dokładnie sprawdzić i przeanalizować.

Czas przyznania pożyczki

Jeśli zależy nam na szybkiej pożyczce, to warto sprawdzić jaki jest czas jej przyznawania. Wiele firm oferuje przelew pieniędzy jeszcze tego samego dnia. Pożyczkę bez BIK możesz uzyskać przez Internet i to w bardzo krótkim czasie. Chcesz porówanć nalepsze oferty pożyczek bez BIK? Wejdź na stronę https://pozyczkolog.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here