Jak sprawdzić rozmiar pierścionka?

0
251

Biżuteria stanowi niezbędne akcesorium dla niemal każdej kobiety. Wynika to z faktu, że panie przeważnie lubią wszelkie dodatki, które podkreślają blask ich kreacji. Ważne jest jednak, aby nie nastąpił przerost formy nad treścią. Innymi słowy, biżuterię należy dobierać z niezwykłą rozwagą. Pomocą w tym zakresie służy nie tylko profesjonalny stylista, ale również jubiler. To właśnie ten podmiot odpowiedzialny jest za handel i dystrybucję wyrobami złotniczymi. Czasami zdarza się, że nie jesteśmy w stanie ocenić rozmiaru pierścienia, który mamy na palcu. Sprawia to, że zakup kolejnego może wiązać się dla nas z pewnymi uciążliwościami. Na szczęście jednak możliwe jest łatwe określenie wielkości, jakiej powinien odpowiadać przyszły sygnet.

Jubilerzy z pokolenia na pokolenie przekazują sobie informację, jak sprawdzić rozmiar pierścionka. Otóż w sytuacji, gdy dany wyrób jest dopiero tworzony, umieszcza się na nim specjalną inskrypcję. To właśnie z niej wynika, jaka jest próba złota oraz jaki rozmiar musi mieć palec, aby pierścionek się na niego zmieścił. Ważne jest przy tym, że niegdyś takich napisów nie zamieszczano. Sprawia to, że starszej daty wyroby jubilerskie powinny być przeszlifowane. W innej sytuacji może dojść do problemów z identyfikacją próby złota, a co za tym idzie – nastąpią trudności w wycenie danego dobra materialnego. Dla wielu osób jest to sytuacja nie do przyjęcia, dlatego dbają o to, aby inskrypcja w czasie właściwym została umieszczona na wyrobie jubilerskim.

W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie przeczytać napisu, warto posiłkować się innym pierścionkiem bądź sygnetem, na którym inskrypcja jest czytelna i wyraźna. Zdecydowanie zaleca się taki krok, ponieważ tylko w ten sposób będziemy mogli odpowiedzieć na nurtujące nas pytanie. Nie mają z tym większego problemu osoby, które lubują się w biżuterii, jednak w przypadku, gdy nie mamy innych wyrobów złotniczych, może okazać się konieczna wizyta u jubilera, złotnika lub sąsiadki w celu znalezienia dobrego wzorca porównawczego.

sfora.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here