Jak dobrać najlepszą wykładzinę do swojego mieszkania?

0
154

Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na rozwiązanie, które łączy w sobie dywan i wykładzinę. Wykładzina dywanowa jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz pokryć czymś całą podłogę. Dostępne są w wielu wzorach i kolorach, dlatego z pewnością znajdziesz model idealny dla siebie. Wielkość wyboru może jednak spowodować, że zaczniesz zadawać sobie pytanie – jaka jest idealna wykładzina do mojego wnętrza? Postaramy się odpowiedzieć Ci na to pytanie, aby Twoje mieszkanie było urządzone idealnie w każdym calu?

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając wykładzinę?

Wybierając się do sklepu z dywanami stacjonarnie, nie zawsze masz taki wybór, jaki znajdziesz w sklepie internetowym, dlatego warto skorzystać z tej opcji – sklepy internetowe oferują zazwyczaj znacznie większy wybór, przy czym nie musisz nawet wychodzić z domu! Na co jednak zwrócić uwagę, kiedy nie ma obok Ciebie osoby, która dokładnie opowie o specyfice danej wykładziny?

Przede wszystkim Twoja idealna wykładzina do pokoju powinna spełniać Twoje oczekiwania estetyczne, oraz jednocześnie pasować do planowanego wystroju wnętrza, oświetlenia czy nawet jego wielkości. Tutaj powinniśmy kierować się przede wszystkim zasadą, że kolory jasne działają optycznie powiększająco, natomiast im ciemniejszy kolor, tym optycznie pomniejszone jest pomieszczenie, w którym znajduje się wykładzina. Warto też zwrócić uwagę na to, czy wykładzina pasuje kolorystycznie do mebli – jeśli chcesz, aby żaden z tych elementów nie rzucał się od razu w oczy, możesz wybrać kolor zbliżony do mebli. Jeśli jednak wykładzina ma pełnić funkcję także dekoracyjną, możesz wybrać kolor kontrastujący, ale nie gryzący się z meblami czy kolorem ścian. W ten sposób nadasz swojemu pomieszczeniu wyjątkowego charakteru, wszystko za sprawą odpowiednio dobranej wykładziny.

Na co, poza kolorystyką, warto zwrócić uwagę wybierając wykładzinę?

Jeśli sprawa koloru i wzoru jest już załatwiona, powinieneś jeszcze zwrócić uwagę na kwestie czysto techniczne, takie jak na przykład wielkość, jaka będzie Ci potrzebna do dokładnego pokrycia wykładziną całej podłogi w pomieszczeniu czy jej grubość. Wykładziny są także produkowane z różnych mateteriałów – sprawdź, czym różni się każdy z nich i zdecyduj, który będzie najlepiej trafiał w Twój gust i pasował do Twojego trybu życia, czy przeznaczenia pokoju. Możesz także zdecydować sie na wykładzinę do zadań specjalnych, czyli taką, która wycisza dźwięki – jeśli ma być położona na piętrze lub taką, która ociepla podłogę. Zwróć uwagę na podkład, aby wiedzieć, czy wykładzina może być czyszczona na mokro.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here