Jak czyścić przedmioty z alabastru?

0
727

Alabaster może stanowić piękną dekorację każdego wnętrza. Znany i ceniony był on już w V wieku p. n.e., kiedy to na Bliskim Wschodzie ogromną popularnością cieszyły się alabastrowe płytki. Dziś przedmioty z alabastru zajmują bardzo ważne miejsce w wielu polskich domach. Jak zadbać o czystość z domu w chwili, gdy alabaster stanowi ważną część jego wystroju? Co zrobić, by czyszczenie przedmiotów wykonanych z tego materiału przebiegało szybko i skutecznie?

Alabaster to delikatny i porowaty kamień, który idealnie sprawdza się jako materiał do tworzenia figurek czy wazonów. W wielu wnętrzach takie alabastrowe dekoracje sprawdzają się doskonale. Jak je czyścić, by brud nie odebrał im ich uroku?

Sucha, bawełniana szmatka, to najlepszy środek pomagający w walce o czystość alabastrowych dekoracji. To najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie. Stosowanie wody lub środków chemicznych w przypadku tak delikatnego kamienia, jakim jest alabaster, jest już poważnym błędem. W chwili, gdy niezbędne staje się dokładniejsze czyszczenie, można skorzystać z delikatnej gąbki oraz odrobiny wody z dodatkiem bardzo łagodnego płynu do mycia naczyń. I tu potrzebna będzie bawełniana szmatka, dzięki której zaraz po wyczyszczeniu przedmiotu będzie go można dokładnie wytrzeć.

Troska o czystość w domu sprawia, że szukamy wielu praktycznych rozwiązań. Wbrew pozorom czyszczenie delikatnych przedmiotów wykonanych z alabastru wcale nie musi być zadaniem trudnym, a kto zastosuje się do powyższych rad, ten szybko się o tym przekona.

czytamysluchajac.pl

[Głosów:8    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here