Jak czesto karmić noworodka?

0
218

Narodziny dziecka to najpiękniejsza chwila w życiu każdego troskliwego i kochającego rodzica. Gdy na świat przychodzi malutka istotka, każda mama potrafi zrobić wszystko, aby jej maluszek był w pełni szczęśliwy.
Wiele matek, zwłaszcza młodych często zastanawia się co ile karmić noworodka, aby był on w pełni najedzony.
Karmienie piersią znacznie rzadziej niż karmienie butelką wywołuje u mam wątpliwości na temat karmienia noworodka. Natomiast jeśli kobieta przygotowuje dziecku mleko modyfikowane, to wówczas istnieje pokusa, aby karmić dziecko częściej, gdyż wówczas nie będzie ono płakało. Niemniej mleka modyfikowane dla niemowląt wymagają od matek sporej dyscypliny przy karmieniu, gdyż wówczas nie stosuje się zwykłego karmienia na żądanie, dlatego też należy zawsze odmierzać odpowiednie dawki mleka.
Na początku życia malucha należy karmić go na żądanie, czyli zawsze wtedy, gdy jest głodne. Natomiast gdy karmimy naszego dzidziusia piersią, to nie oznacza to, że musimy dawać dziecku jeść zawsze, kiedy zapłacze i jest rozdrażnione. Często bowiem płacz dziecka może oznaczać, że jest mu niewygodnie, że chce się przytulić albo że mu coś dolega.
Wszystkie mamy powinny pamiętać o tym, że mleko modyfikowane jest dużo wolniej trawione niż mleko pochodzące bezpośrednio od matki, dlatego też należy karmić noworodka co 3-4 godziny, aby jego żołądek miał czas uporać się ze strawieniem wcześniejszej porcji. Możliwości spożywania pokarmu każdego dziecka zwiększają się z czasem, dlatego też znacznie zmieniają się porcje mleka i godziny karmienia.

odzyskajdzien.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here