Ile kalorii ma alkohol?

0
258

Przyglądając się typowemu miłośnikowi piwa z pewnością można zwrócić uwagę jego spory brzuszek. Wielbiciele tego trunku powszechnie bowiem mają dużą nadwagę, a każdemu jest winna ilość kalorii, jakie piwo zawiera. Zresztą dotyczy to nie tylko piwa, wszystkie napoje alkoholowe są bowiem dosyć kaloryczne, oraz jedzone w nadmiarze na może nie wpłyną korzystnie na sylwetkę. Dodatkowo po alkoholu powszechnie czuje się głód, i jak już szumi w głowie, to płaci się go niekoniecznie zgodnie z regułami prawidłowego odżywiania.

Lub alkohol jest kaloryczny?

Każdy dietetyk zapytany o to odpowie iż tak. Kaloryczność alkoholu jest bowiem niezwykle duża, więc osoby myślące o dietę powinny iść do picia z wielkim umiarem. Co ważniejsze, kalorie wynikające z samego alkoholu są puste oraz nic nie warte, nie zapewniają bowiem organizmowi żadnych elementów odżywczych, a potrafią znacząco pogorszyć bilans kaloryczny. Oczywiście okazjonalnie wypite piwo lub kieliszek wina nic złego nie zrobi, jednak w wypadku systematycznego raczenia się różnymi trunkami należy mieć świadomość tego, iż ile więcej kalorii będzie się jeść. 1 gram czystego alkoholu etylowego to aż 7 kalorii. Dla porównania dużo mniej mają białka oraz węglowodany, bo 1 gram to 4 kalorie, a mało więcej tłuszcze, czyli 9 kalorii. A jednak w innych napojach poza samym alkoholem znajdują się inne elementy odżywcze, również mające nacisk na to, ile koniec końców będzie mieć kaloryczność całości.

kaloryczność piwa, wódki i innych alkoholi

Ile kalorii ma wódka

W naszym kraju jednym z niejednokrotnie spożywanych alkoholi, zwłaszcza w większych dawkach, jest wódka. Jest ona nieodłączny element wesel oraz pozostałych imprez, oraz często leje się tam ona strumieniami. Wódka jest niezwykle zdradliwa, ponieważ chociażby minimalna jej ilość potrafi bardzo uderzyć do głowy. Również jest kaloryczną bombą, o czym wielu osób lub nie pamięta czy nie chce pamiętać. 50-gramowy kieliszek wódki to blisko 140 kalorii, a jednak mało kto na jednym kieliszku zaprzestaje. Cała 0.5 litrowa butelka to kalorii już 1400, czyli niewiele mniej aniżeli dzienne zapotrzebowanie energetyczne dla wielu osób. Coraz większą kaloryczność mają różne mocne alkohole, na przykład rumy, brandy lub koniaki. Ilość czystego alkoholu w nich jest identyczna jak w wódce, jednak mają jeszcze rozmaite dodatki smakowe, powszechnie oparte na cukrze. Przykładowo 30-ml kieliszek rumu to 60 kcal, a whisky aż 74.

Ile kalorii ma piwo

O ile wódka niejednokrotnie stawia na przeróżnego typu imprezach, to piwo jest bardzo częściej jedzone na co dzień. Są tacy, którzy wypijają jedno okazjonalnie, i są tacy, którzy raczą się nim prawie każdego dnia, oraz po tychże tych powszechnie jest toż dosyć bardzo widoczne. Wbrew powszechnej opinii kaloryczność piwa nie jest właśnie duża, ma ono bowiem powszechnie mniej kalorii aniżeli pewne gatunki wina. Uczy się, iż typowa butelka piwa jasnego to blisko 245 kcal, a ciemnego 340 kcal. Należy natomiast przy tym mieć, iż piwa mają różną zawartość alkoholu, w wypadku pewnych gatunków dochodząc chociażby do kilkunastu procent. Więc również powyższe dane należy traktować orientacyjnie oraz przy ewentualnym sprawdzaniu zawsze wziąć jeszcze pod uwagę dokładną moc danego napoju. Wielki nacisk na kaloryczność piwa ma słód, zawierający dużą ilość cukrów pod rozmaitymi postaciami.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł31, 32 i 33 tydzień ciąży
Następny artykułTrądzik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here