Galanteria skórzana nie musi być nudna – przykładem nowoczesna, męska aktówka

0
334

Torby męskie niezasłużenie noszą miano atrybutu nudnego, starego mężczyzny. Ten krzywdzący stereotyp zyskały głównie dzięki temu, że to starsze pokolenia chętnie używały skórzanych toreb zawodowo. Dzisiaj na szczęście wracają do łask, a producenci skórzanej galanterii męskiej udowadniają, że można stworzyć coś, co będzie funkcjonalne, eleganckie i nowoczesne zarazem.

Dlaczego aktówka to najbardziej uniwersalna torba męska?

Galanteria skórzana w każdej postaci jest symbolem mężczyzny z klasą i poczuciem smaku. Stylowe dodatki, takie jak paski do spodni, portfele, czy właśnie męskie torby, potrafią każdemu mężczyźnie dodać wdzięku. Aktówka jest szczególnie ciekawym przypadkiem, gdyż towarzyszy nam każdego dnia w pracy, a jej rozmiary sprawiają, że jest bodaj najbardziej wyeksponowanym dodatkiem, jakim możemy pochwalić się w trakcie dnia. Trudno więc o lepszą wizytówkę.

Aktówka jest wśród galanterii skórzanej najbardziej uniwersalna, gdyż spełnia dwie zasadnicze role. Po pierwsze jest zawsze dostosowana do wymiarów dokumentów oraz notebooka, przez co trudno o bardziej wygodną torbę do przechowywania podręcznych przedmiotów. Z reguły aktówki męskie zamykane są na klamrę lub magnes. W aktywnym trybie dnia jest to szczegół szalenie istotny – wszak czas to pieniądz, a harmonia i porządek to przecież jedna z głównych cech współczesnego gentlemana.

Fot. Galanteria skórzana ze sklepu Gentle-Man.pl

Galanteria skórzana to wizytówka człowieka biznesu

Aktówka męska to atrybut człowieka aktywnego zawodowo, który codziennie realizuje się w biznesie. Na spotkaniu z klientem lub partnerem handlowym każdy detal może odgrywać istotną rolę. Dbałość o takie szczegóły jak galanteria skórzana może dodać nam odpowiedniej powagi i sprawić, że będziemy odpowiednio traktowani w trakcie negocjacji. Wszak dobycie służbowego laptopa lub kalendarza z lśniącej, skórzanej aktówki świadczy o tym, że mamy do czynienia z mężczyzną o nienagannym guście i z konkretnym charakterem.

Czy galanteria skórzana musi być nudna?

Aktówka w prostej formie może być faktycznie nijaka. Tego typu torby męskie powinni używać panowie, którzy w codziennej garderobie stosują wiele dodatków i gadżetów. Wówczas aktówka nie musi odciągać uwagi od całej stylizacji – prosty fason i odcień w zupełności wystarczy do codziennej pracy.

Fot. Stylowe torby ze sklepu Gentle-Man.pl

Dla tych, którzy galanterię męską traktują jako ważny element ozdobny, mogą zakupić aktówkę nieco bardziej krzykliwą, a gwarantujemy – na rynku nie brakuje takich modeli. Wytłaczane są w skórze wzory, od motywów ludowych, po wzory zwierzęce. Dostępne są także modele w różnych kolorach – szczególnie elegancko prezentują się aktówki męskie w odcieniach szarości oraz w czerni. Są wówczas niebywale uniwersalne – pasują do każdej stylizacji i łatwo je zestawić z męskim paskiem do spodni czy skórzanym obuwiem.

Pamiętajmy, że każdy gentleman ma swój znak rozpoznawczy. Jeśli chcesz się wyróżnić, albo zasygnalizować przynależność do jakiejś grupy czy konkretnego stylu – dodaj na skórzanej aktówce wlepkę lub brelok. Współczesna moda odchodzi od utartych schematów, dobrze jest mieszać stylizacje, tyczy się to również galanterii skórzanej. Gentleman może być więc człowiekiem eleganckim i szalonym w jednym. Pamiętajmy – nie ma takiego stereotypu, którego nie da się obalić!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here