Europojemniki – wygodny transport

0
322

Pomimo tego, że wejście Polski do Unii Europejskiej pozwoliło wielu przedsiębiorcom na rozszerzenie obszarów swojej działalności produkcyjnej oraz handlowej, to wciąż aktualny pozostaje problem odległości pomiędzy fabryką, a danym rynkiem eksportowym. W jaki sposób przewieźć wszystkie towary, aby dotarły do odbiorcy w stanie nienaruszonym? Czy warto stosować do tego dedykowane pojemniki?

Europojemniki

Temat szeroko rozumianego transportu towarów na rynki eksportowe w ramach Unii Europejskiej należy zacząć od tego, że obecnie większość transportu wykonywana jest drogą lądową, a tym samym gabaryty i sposób zapakowania powinny być dostosowane do możliwości przewozowych samochodów ciężarowych. Objętość samochodów ciężarowych liczy się przede wszystkim w ilości palet, które mają standardowe wymiary – albo wymiary palet z Wielkiej Brytanii, a to 1200×1000 mm, albo wymiary palet z europy kontynentalnej, a to 1200×800 mm.

Pojemnik rozmiaru euro

Zważywszy na wymiary palet stosowanych w transporcie międzynarodowym w ramach Unii Europejskiej oraz państw ościennych wykształcił się standard zwany europojemnikami. Pojemniki euro mają standaryzowane wymiary i kształty opierające się na planie prostokąta o wymiarach 600 na 400 milimetrów. Głębokość tego typu pojemników jest jednak zmienna i nie ma stałej wartości. Co jednak istotne, wszystkie pojemniki euro dają możliwość układania ich jeden na drugim i stworzenia stabilnej konstrukcji dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu krawędzi (każdy pojemnik wchodzi w drugi pojemnik).

O pojemnikach słów kilka

Z czego jednak wykonany jest pojemnik rozmiaru euro? Pomimo tego, że nie ma tutaj jednolitego wzorca, to w większości przypadków spotkamy się z pojemnikami wykonanymi z tworzywa HDPE. Zapewnia ono nie tylko dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, co jest szczególnie ważne w transporcie. Jednolita konstrukcja i wykonanie z plastiku dają możliwość łatwego utrzymania tego typu pojemników w czystości – wystarczy ich opłukanie pod bieżącą wodą. Dzięki takiej konstrukcji mogą być one stosowane również w środowiskach narażonych na dużą wilgotność.

Podsumowując, jeżeli zastanawiamy się nad eksportem własnych towarów to warto zadbać o ich prawidłowe zabezpieczenie w transporcie. Pojemnik rozmiaru euro może nam w tym z pewnością pomóc – mocowania w większości samochodów ciężarowych poruszających się po europejskich drogach dopasowane są właśnie do palet rozmiaru europejskiego oraz pojemników euro. Stosując europojemniki mamy największą gwarancję bezpieczeństwo towaru w transporcie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here