Eskilstuna, czyli industrialne oblicze Szwecji

0
327

Z jakimi atrakcjami kojarzy się nam Szwecja? Dla jednych ten kraj to piękne zabytki i galerie sztuki, którymi przyciąga Sztokholm, dla innych – surowy klimat, wspaniałe krajobrazy i dzika przyroda. Warto jednak pamiętać, że w czasie wycieczki po Szwecji spotkać się też można z tymi atrakcjami, które oczarują każdego miłośnika techniki. Gdzie szukać ciekawych zabytków techniki? W mieście o nazwie Eskilstuna.

Leżące w środkowej części Szwecji miasto Eskilstuna z pewnością zasługuje na zainteresowanie ze strony turystów. Tutejsze atrakcje to przede wszystkim zabytki o industrialnym charakterze oraz placówki muzealne, dzięki którym każdy z nas w ciekawy sposób może się zapoznać z historią tutejszego przemysłu. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie zwiedzania tego miasta?
Zanim skupimy się na głównych atrakcjach tego miasta i tak ważnych punktów w programie wycieczki, jakimi są tutejsze zabytki techniki, poświęćmy nieco czasu na poznanie samego miasta. Rzeka Eskilstunaån, która przepływa przez miasto, ciekaw zabudowa – wszystko to może zrobić ogromne wrażenie na zwiedzających. Obiekty przemysłowe z krajobrazie tej szwedzkiej miejscowości zajmują ważną rolę, przy czym w gronie tym nie brak obiektów pochodzących jeszcze z XVII wieku. Uwagę gości przyciąga m. in. dawna kuźnia oraz wyspa, na terenie której powstało muzeum fabryczne. To jedna z ciekawszych placówek muzealnych tego typu, z której Szwecja jest bardzo dumna.

quality-hotels.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here