Domowy saturator do wody: czy to się opłaca?

0
311

Saturator do wody sodowej jest to urządzenie, którego popularność stale rośnie. To nie tylko rozwiązanie ekologiczne, ale też zapewniające miłośnikom bąbelków stały dostęp do świeżej wody sodowej. Nowoczesne syfony charakteryzują się estetycznym wyglądem i stanowią świetny domowy gadżet.

Czym jest saturator do wody?

Saturator jest to mały sprzęt, wykorzystujący zainstalowany nabój z dwutlenkiem węgla, którego zadaniem jest nasycenie wody gazem. Można również dodać do wody wybrany przez siebie koncentrat syropu, tworząc w ten sposób ulubiony napój. Działanie tego gadżetu jest bardzo proste, właśnie dlatego saturatory do wody są tak chętnie kupowane. Innowacyjne urządzenia do wody gazowanej odznaczają się wysoką wydajnością. Zależy ona przede wszystkim od parametrów danego modelu i pojemności nabojów z CO2. Jeden nabój do saturatora umożliwia napełnienie gazem ok. 60 litrów wody, aczkolwiek można samemu ustalić, jakie ma być nasycenie wody. Z samodzielnie przygotowanej wody gazowanej można korzystać przez ok miesiąc. 

To kompaktowy sprzęt, który przypomina mały przepływowy ekspres do kasy, nie zajmuje się dużo miejsca. Składa się z naboju z CO2 i szklanej butelki na wodę. Co ważne, napoje są wymienne, a jeden pozwala na przygotowanie kilkudziesięciu litrów wody sodowej. Saturator do wody gazowanej prezentuje się elegancko i bez trudu można go wkomponować w każdą kuchenną aranżację. Zapewnia on stały dostęp do napojów gazowanych, ale niesie ze sobą również inne korzyści.

Jak działa saturator do wody?

Saturator do wody gazowanej to urządzenie, dzięki któremu można w prosty i szybki sposób przygotować porcję swojej ulubionej wody gazowanej. Można z niego korzystać wielokrotnie i tym samym, znacznie zredukować ilość plastiku przedostającego się do środowiska. Dostępne modele wykonane są z tworzywa sztucznego albo szkła i mają pojemność najczęściej 1 litra. Sam sposób wytwarzania wody sodowej opiera się na zastosowaniu nabojów z dwutlenkiem węgla. Taki nabój trzeba umieścić w automacie saturatora, po czym napełnić butelkę wodą. Co ważne, poziom płynu nie może przekraczać linii, która jest wyznacznikiem maksymalnej pojemności. Butelkę z wodą trzeba dobrze wkręcić w syfon, po czym nacisnąć dźwignię uwalniającą dwutlenek węgla. W całej butelce pojawią się bąbelki i już po kilku sekundach woda sodowa będzie gotowa do picia. Osoby preferujące wodę mocno gazowaną mogą jeszcze raz użyć dźwigni, aby w napoju było jeszcze więcej bąbelków. Saturator jest świetną propozycją dla osób, które na co dzień wypijają duże ilości wody gazowanej. Zobacz saturatory do wody gazowanej w sklepie internetowym: https://oxyshop.pl/ 

Saturator do wody a woda gazowana w butelkach: porównanie

Saturator do wody jest pod wieloma względami lepszym rozwiązaniem od kupowania wody gazowanej w butelkach. Przede wszystkim urządzenie do robienia bąbelków jest rozwiązaniem ekologicznym. Decydują się na nie osoby, które troszczą się o środowisko i chcą zmniejszyć zużycie jednorazowego plastiku. Warto pamiętać, że według danych do roku 2050 w oceanach może być więcej śmieci z tworzyw sztucznych aniżeli ryb. Samodzielne gazowanie wody i używanie wielorazowych butelek, zamiast kupowania wody w plastikowych butelkach jest w stanie znacznie wspomóc środowisko naturalne. Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście skorzystanie z butelki szklanej, którą można używać bezterminowo. W saturatorach korzysta się też z butelek wykonanej z bezpiecznego tworzywa wolnego od BPA, jakim jest tritan. Jest ono wielorazowe i pozwala znacznie zredukować ilość zużytych plastikowych butelek w gospodarstwach nawet o około 1700 w ciągu 4 lat. Zdecydowanie się na saturator do wody, zamiast picia wody gazowanej w butelkach jest też lepszą opcją dla ludzkiego zdrowia. Dzieje się tak, gdyż poprzez samodzielnie wytwarzanie bąbelków w domu, nie trzeba udawać się do sklepu i dźwigać ciężkich zgrzewek z wodą. Nie naraża się więc w ten sposób kręgosłupa na przeciążenie, jak i można zadbać o swoje zdrowie psychiczne.

Należy też pamiętać, że woda z kranu jest bezpieczna i stale kontrolowana. Nie znajdują się w niej chemiczne substancje, takie jak mikroplastik albo toksyny, które są uwalniane do jednorazowych plastikowych butelek, przez działanie słońca. Do wysokiej jakości saturatorów dołączane są wielorazowe butelki z bezpiecznego tritanu albo szkła. Najlepiej unikać modeli, do których dołączona jest butelka PET. Porównując wodę z tego urządzenia i plastikowej butelki ze sklepu, należy też pamiętać, iż samodzielne przygotowanie wody z bąbelkami daje nam pewność, co do jej świeżości. W ekspresowym tempie przygotujemy ulubioną wodę sodową i co ważne, mamy ją zawsze pod ręką. Z uwagi na to, łatwiej będzie również zadbać o codziennie nawodnienie organizmu.

[Głosów:4    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here