Domowe sposoby na zdrowie

0
267

Czy promieniowanie UV jest szkodliwe?

Promienie słoneczne dostarczają energii, poprawiają nastrój i są źródłem witaminy D, tak bardzo potrzebnej dla naszego organizmu. Niestety wywierają też negatywny wpływ na naszą skórę i oczy. Promieniowanie ultrafioletowe – UV dzieli się na UVA, UVB i UVC. Promieniowanie UVC nie jest dla nas szczególnie groźne, bo prawie w całości wchłaniane jest przez warstwę ozonową atmosfery. Promieniowanie UVB może prowadzić do poparzenia słonecznego i odpowiedzialne jest za syntezę barwnika w skórze, ale promienie te nie przenikają przez szyby i chmury. Najbardziej niebezpieczne są promienie UVA. Występują przez cały rok, nie tylko latem, i są główną przyczyną nowotworów skóry. Mają też bardzo szkodliwy wpływ dla oczu. Dlatego zawsze pamiętajmy o okularach przeciwsłonecznych i balsamach do opalania.

Dieta na menopauzę

W czasie menopauzy procesy fizjologiczne zostają spowolnione, a procesowi temu towarzyszy przybieranie na wadze. Warto zatem pomyśleć o odpowiedniej diecie.
Najlepszym rozwiązaniem jest wyeliminowanie całkowite słodyczy, alkoholu i tłuszczy zwierzęcych oraz zmniejszenie spożycia soli, która zatrzymuje wodę w organizmie. Znaczną część posiłków powinny stanowić warzywa i owoce. Należy pamiętać też o regularnych ćwiczeniach.

Domowe sposoby na siniaki

Siniak to zmora zwłaszcza dzieciaków, choć i dorosłym zdarzają się wcale nie tak rzadko. W aptece na pewno znajdziemy odpowiednie maści na siniaki, ale kiedy nie mamy nic pod ręką w domowej apteczce, warto sięgnąć po domowe sposoby. Na pewno sprawdzą się okłady z czosnku i oliwy, zimne okłady np. woreczkiem z lodem, delikatny masaż, podniesienie kończyny do góry albo okłady z liści kapusty.

ohho.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here