Dieta a choroby pęcherza moczowego

0
259

To od diety, którą stosujemy na co dzień, w dużej mierze zależy jakość naszego życia. To dieta determinuje pracę organizmu. Gdy jest prawidłowa, mniej chorujemy i czujemy się lepiej. I dotyczy to każdego aspektu naszego zdrowia.

Jakie problemy dotyczą męskiego pęcherza?

To pytanie, które rzadko pojawia się w rozmowach o zdrowiu. A przecież mężczyźni także chorują i odczuwają dyskomfort związany z układem moczowym. Nie tylko dzieci i kobiety mają zapalenia, czy przeziębione pęcherze. I nie tylko u nich niekiedy rozwija się nowotwór. Dlatego warto o tym mówić. A jak pomóc mężczyźnie? Między innymi poprzez dietę. Skrzyp, pokrzywa czy żurawina, to produkty, które powinny się w niej znaleźć. Łagodzą stany zapalne, nie pozwalają bakteriom przyklejać się do ścianek i tym samym pomagają leczeniu przeziębień czy zapaleń.

Winogrona – właściwości odżywcze i zdrowotne

O winogronach w tym temacie nie sposób nie powiedzieć. Ich bogaty skład sprawia, że są tarczą ochronną przed chorobami cywilizacyjnymi. Skutecznie chronią między innymi przed nowotworami. Bogactwo flawonoidów, witaminy A i C sprawia, że te owoce wymiatają z organizmu wolne rodniki, które to są jedną z głównych przyczyn powstawania nowotworów.

Opieka na dzieckiem z gorączką – podstawowe zasady

A jeśli to dziecko jest chore i zapaleniu towarzyszy wysoka gorączka? Wtedy należy podawać mu dużo płynów, leki przeciwgorączkowe i przeciwzapalne oraz dbać o to, by pomieszczenie było ciągle wietrzone, a obraz w nim przyciemniony. To zdecydowanie pomaga.

ozsk.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here