Dachy w Lublinie – jak znaleźć fachowca?

0
157

Potrzeba zbudowania dachu na nowej nieruchomości, podobnie jak i remont już istniejącego zadaszenia, wymaga znalezienia odpowiedniego fachowca: firmy lub osoby prywatnej, która podejmie się takiego działania. Dekarze są dzisiaj rozchwytywani, czemu w obliczu rosnących inwestycji budowlanych trudno się dziwić, dlatego warto dobrze przyjrzeć się ich ofertom, wybierając dla siebie najkorzystniejszą. Od czego zacząć?

Dekarze w Lublinie – firmy czy specjaliści bez działalności gospodarczej?

Pierwszą decyzją jest najczęściej wybór między tzw. fachowcem z polecenia – często nieprowadzącym własnej firmy a profesjonalną ekipą dekarską. Różnica teoretycznie polega tylko na jednym: od firm otrzymamy fakturę i gwarancję na wykonane prace, a od złotych rączek – nie. W praktyce jednak dysproporcje między takimi usługami są znacznie większe. Dekarze z doświadczeniem i marką firmową, jak np. http://dachserwis.com/ są w stanie zapewnić nam ewentualny serwis po wykonaniu zlecenia, dokładniej je wycenią i istnieje o wiele mniejsze prawdopodobieństwo, że znikną w czasie pracy. Dlaczego? Wiąże ich pisemna umowa, zakres prac, nierzadko pobrane zaliczki. Osoby prywatne natomiast zwykle działają na lewo, a to daje im większe pole do nadużyć, których na pewno jako klienci byśmy nie chcieli.

Wybierając firmę dekarską, sprawdźmy opinie o jej dotychczasowych realizacjach (internet, znajomi), czas istnienia marki na lokalnym rynku i dodatkowe kompetencje.

Usługi dekarskie

Wśród usług, na jakie możemy liczyć, wybierając profesjonalnych dekarzy, są m.in. drobne prace naprawcze przy dachach, budowanie więźby dachowej i pokrycia od zera, naprawy dachów poważnie uszkodzonych, demontaż i zgodna z prawem utylizacja eternitu itd. W ramach umowy zawsze też możemy zastrzec sobie dodatkowe czynności, jakich oczekiwalibyśmy przy okazji tworzenia dachu, a także mieć pewność, że na całość prac otrzymamy długofalową gwarancję.

Ważne: to również firmy dekarskie zajmują się całym transportem drzewa, płyt dachowych czy więźby na miejsce budowy. Jako klienci zupełnie nie musimy się tym przejmować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here