Czy kawa pomaga w odchudzaniu?

0
262

Kawa, a dokładnie jej ziarna zawierają wiele bioaktywnych składników. Najbardziej znanym jest kofeina, która odpowiada za efekt stymulujący. Regularne spożywanie kawy może przyspieszać metabolizm i rozkład tkanki tłuszczowej, w wyniku tego dochodzi do zmniejszenia ryzyka wystąpienia nadwagi i otyłości. Czy faktycznie tak jest?

Właściwości kawy

To, że kawa przyśpiesza metabolizm chyba wie każdy. Dzięki tym właściwościom jest bardzo chętnie spożywana przez osoby, które borykają się z nadwagą i chcą zrzucić zbędne kilogramy. Regularne picie czarnej kawy w skuteczny sposób przyśpiesza trawienie, co skutkuje szybszą utratą wagi. Kawa jest bogata w kofeinę, która świetnie pobudza układ nerwowy do produkcji adrenaliny.

To co jest ważne to to, że nie możemy wierzyć że samo picie kawy nas wyszczupli. Tutaj nie można zapominać o zbilansowanej diecie i regularnej aktywności fizycznej. Takie połączenie bez żadnych wątpliwości wspomaga odchudzania.

Kolejną zaletą kawy jest pobudzenie organizmu do procesu termogenezy, czyli dochodzi wtedy do stanu gdzie organizm wytwarza zdecydowanie więcej ciepła. W jej wyniku spalane są kalorie, które są niezbędne do ogrzania ciała. Kawa również skutecznie obniża apetyt. Fakt, że jest to krótkotrwały efekt, ale do niego dochodzi. Łaknienie jest ograniczone.

W jakiej postaci spożywać kawę żeby schudnąć?

Odchudzanie jak najbardziej możemy wspomóc regularnym piciem kawy. To co jest ważne podczas jej spożywania, to zrezygnowanie z cukru oraz mleka krowiego. Najlepszym wyborem na diecie jest mała, czarna kawa. Jeżeli nie jesteśmy w stanie przełknąć takiego napoju, w ostateczności możemy dodać do niego mleko roślinne, rodzaj zależy do naszych upodobań.

Powinniśmy się również pożegnać z różnego typu dodatkami, takimi jak czekolada w proszku lub syrop smakowy. Są to puste kalorię, które tylko utrudnią spalanie kalorii.

Z ilością spożywanej kawy powinny uważać osoby, które borykają się z chorobami serca. Zbyt duża ilość kofeiny w ciągu dnia, może przyczynić się do wzrostu ciśnienia, może też powodować zaburzenia pracy serca.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/czy-kawa-pomaga-w-odchudzaniu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here