Ćwicz mięsnie brzucha z plank/deską

0
375

Ćwicz mięśnie brzucha z plank/deską

Na pewno jesteś zapalonym biegaczem! Ten wpis idealnie pasuje do Twojego profilu sportowca. Bieganie wiąże się z wykorzystaniem całej gamy mięśni. Są to mięśnie nie tylko nóg i grzbietu ale również mięśnie brzucha.
Spis treści:
1. Przygotowanie mięśni do biegania
2. Poprawnie wykonana deska
3. Ile czasu na jeden plank?

1. Przygotowanie mięśni do biegania
Tak przy ćwiczeniach przygotowujących człowieka do biegania ważne są mięśnie brzucha. To właśnie mięsnie brzucha odpowiadają za całą postawę człowieka, zaraz obok mięśni grzbietu. Dlatego jeśli ćwiczysz już grzbiet i plecy to dołóż również ćwiczenia na brzuch. Aby nie obciążać za mocno pleców, zwłaszcza szyi i odcinka lędźwiowego, to zacznij ćwiczyć planki zwane popularnie deskami.
2. Poprawnie wykonana deska
Poprawnie wykonana deska to odpowiednie ułożenie poszczególnych partii ciała:
Przejdź do pozycji podporu przodem na łokciach, z przedramionami skierowanymi wprost. Swoje dłonie rozluźnij, ułóż stopy lekko rozstawione, a biodra ustaw w równej linii z udami i tułowiem. Głowa musi współgrać z całością, nie wychylaj jej zbyt mocno do przodu, ani nie opuszczaj w dół – najlepiej niech się ułoży między przedramiona.
3. Ile czasu na jeden plank?
Długość trwania jednego planka/deski to bardzo istotna rzecz w ćwiczeniu brzucha:
Początek Twojej kariery z plankami/deską zacznij od trzech serii po 30 sekund na jeden plank, następnie 30 sekund przerwy i kolejny plank i tak dalej. Jeśli zobaczysz, że nie męczysz się zbyt mocno z plankiem 30sekundowym to wydłuż swój czas spędzony w pozycji deski do 1-1, 5 minuty.

Taka forma ćwiczenia brzucha jest jak najmniej kontuzyjna. Jest również najprostsza. Domyślasz się więc, że są inne rodzaje/odmiany planków/deski. O nich możesz pomyśleć dopiero kiedy będziesz czuł się komfortowo nawet po wykonaniu planka/deski przez 1-1, 5 minuty. Do dzieła!

duzohumoru.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here